Almanya’da bebeği eşcinsel ikili verilen Türk aile hukuk çabası veriyor

Almanya’da Türk ailenin 10 aylık bebeği, gelişim yetersizliği ve annesinin ruhsal rahatsızlığı olduğu gerekçesiyle ellerinden alınarak eşcinsel bir ikili verildi.

Duisburg kentinde yaşayan Aygül Küçükbıyık ve Mustafa Yolal, oğulları Emir’in Aachen Gençlik Dairesi tarafından Köln yakınlarında yaşayan eşcinsel ikili verilmesine reaksiyon gösterdi.

İHA

Ayrımcılık ve baskıya uğradıklarını söyleyen Küçükbıyık yardım ve takviye istediklerini lisana getirdi.

Oğulları Emir’in 30 Mayıs’ta ellerinden alındığını lisana getiren Küçükbıyık, “Çocuğumun olağan bir aileye verilmesini istemiştim. Çocuk alındıktan iki hafta sonra Aachen Gençlik Dairesi’nden Emir’in yeni bakıcı çiftinin eşcinsel olduğunu öğrendim” dedi.

İHA

‘Aileyi kötülememiz suç’

Konuyla ilgili mahkeme sürecinin başladığını tabir eden baba Yolal ise, “Bunlar Almanya’da aile olarak kabul ediliyor. Aileyi kötülememiz bir cürüm. Aksini tez edersek bu aile olamaz dersek bir ceza yaptırımı ile karşı karşıya kalacağız“ diye konuştu.

İHA

‘Desteğe muhtaçlığımız var’

Çocuklarının Türk ve Müslüman bir aileye verilmesini talep ettiklerini belirten Yolal, “Orada kalmasını istemiyoruz. Bunun için bir dava daha açacağız. Bunun için takviyeye ve yalnız kalmamaya muhtaçlığımız var” halinde konuştu.

İHA

‘Annesinin Türkçe konuşması oğlum demesi yasak’

Aachen Gençlik Dairesi’ne bağlı Anne-Çocuk Kurumu’nun orada kaldığı periyotta çocuğunu emzirmesine müsaade etmediklerini argüman eden anne Küçükbıyık, çocuğuna hazır mama vermesini istediklerini söyledi. Adalet istediğini söyleyen Küçükbıyık, ruhsal nedenlerle çocuğuna ziyan vermesinin kelam konusu olmadığını söyledi.

Anne Küçükbıyık, “Alman Gençlik Dairelerinin gayeleri elimizden çocuklarımızı almak. Kalan aileler baskı altında ve tehdit ediliyor“ dedi.

İHA

Türk Konsolosluk yetkililerinin daima yardım ettiklerini lisana getiren baba Yolal, “Çocuğun onlarla kiliseye gitmesi özgür ancak annesinin çocuğuyla Türkçe konuşması, oğlum demesi yasak. Benim görüşme yasağım var. Annesi ayda bir sefer görebiliyor. Ben de babalığı tanıttıktan sonra görebileceğim. Gençlik dairelerinin yabancıların çocuklarını baskı ve hilelerle nasıl ailelerin ellerinden aldıklarını bütün kamuoyuna anlatmak istiyoruz. Sizlerde yanımızda olursanız bize güç kuvvet verirsiniz” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.