Avuçlarınızdaki Azrail! Sürünerek Ölmek İstiyorsanız İçmeye Devam Edin Sağlıklı Diyerek İçiyorsunuz Fakat…

Boston Üniversitesi’nde diyet içecekleri üzerinde yapılan araştırmaların sonuçları korkuttu. Bilim insanlarının yaptığı araştırmaya nazaran yapay tatlandırıcıların kullanıldığı içecekler felç ve bunama riskini 3 kat arttırıyor. Diyet içeceklerin içindeki kimyasal hususların sıhhati olumsuz etkilediğini anlaşıldı.

3 BİN KİŞİ İNCELENDİ

Bilim insanları 3 bin kişinin sistemli olarak içecek alışkanlıklarını inceledi. Diyet gazoz tüketicilerinin sonuçları araştırmacıları şaşırttı. Yapılan çalışmaların sonunda 45 yaşın altındaki şahıslarda felç riski artarken 60 yaş üstü tüketicilerde ise erken bunama riskinin üç kat arttığı ortaya çıktı. Tertipli olarak diyet soda ve gazoz kullananların çok yeme alışkanlığı olanlar, sigara tiryakileri, idman yapmayanların bu risklere daha fazla maruz kaldığı ortaya çıktı.

DİYET İÇECEKLERİN ETKİLEDİĞİ HASTALIKLAR

Sağlıklı sanılarak tüketilen diyet içeceklerin pek çok hastalığı tetiklediği ve var olan hastalıkları ise ilerlettiği anlaşıldı. Sıhhat bölümünü de yakından ilgilendiren araştırmanın sonunda hiç bir rahatsızlığı olmayan lakin günde dört kutu diyet içeceği tüketen bir kişi de depresyon riskinin yüzde 30 daha fazla arttırdığı görüldü. Yeniden uzun müddet diyet içeceği tüketen bir bireyde böbrek hasarının yaşanma mümkünlüğünün yüzde 30 daha fazla olduğu ortaya çıktı. Diyet içeceklerin metabolik sendrom riskinizi yüzde 36 artırdığı tekrar tip 2 dediğimiz diyabetinde görülme mümkünlüğünün yüzde 67 daha fazla olduğu ortaya çıktı.

ÇAY İÇİN ALZHEİMER RİSKİ YÜZDE 86 AZALSIN

Yapılan araştırmanın sonuç kısmında diyet ve ya olağan gazlı içeceklerin yerine çay tüketilmesinin Alzheimer riskinizi yüzde 86 oranında azalttığı ortaya çıktı. Günlük bir kutu diyet içecek içenlerinin beyninin küçüldüğü ortaya çıktı. Tekrar tertipli diyet içecek tüketenlerin daha zayıf hafızaya sahip oldukları anlaşıldı.

DİYET DİYORLAR LAKİN İÇİNDE 7 KAŞIK ŞEKER VAR

Diyet gazlı içeceklerin içinde ortalama 7 çay kaşığı şeker olduğunu açıklayan sıhhat uzmanları başındaki diyet sözcüğüne aldanmayın günahsız değiller diyor. Diyet ismi altında piyasada bulunan içeceklerin içinde bulunan şekerin rafine saf şeker olduğu bunun ise olağan şekere oranla çok daha sıhhatsiz olduğu anlaşıldı. Ayrıyeten son araştırmalarda diyet içeceklerin içinde bulunan karbondioksit gazının iştah açtığı da anlaşıldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.