Beşiktaş’ta Abdülkerim Bardakçı’nın alternatifleri hazır!

Abdülkerim Bardakçı’nın Fenerbahçe’yle mutabakatı sonrası Beşiktaş’ta stoper planlaması değişti. 8 artı 3 kuralı sebebiyle stopere Türk bir futbolcu almak isteyen Kartal; Koray Günter, Mert Çetin ve Atınç Nukan’ı gayeleri ortasına ekledi.

Siyah-Beyazlılar, stoper transferinde hareketli saatler yaşıyor. Abdülkerim Bardakçı’yla ön mutabakat sağlamasına rağmen Konyaspor ’u ikna edemeyen Kara Kartal, Yeşil-Beyazlılar’ın Fenerbahçe ’yle mutabakatı sonrasında rotasını değiştirdi. Beşiktaş ’ın, Hellas Verona’dan Koray Günter ve bonservisi yeniden tıpkı kadroda bulunan Mert Çetin için çalışma başlattığı belirtildi. Kara Kartal, şayet bu ikiliden birini alırsa savunma kurgusu değişecek.

Atınç da listede

Normal kaidelerde üçlü savunmada Romain Saiss’i merkezde oynatmayı planlayan Siyah-Beyazlılar, savunmaya sağ ayaklı bir oyuncu alınırsa Saiss’i üçlünün soluna çekecek. Ancak Beşiktaş’ın savunma için bir planı daha var.

Listede sol ayaklı olması sebebiyle Göztepe forması giyen Beşiktaş Futbol Akademisinden yetişmiş Atınç Nukan da var. Mesleğine Birinci Lig’de devam etmek istemeyen Atınç’ın, Beşiktaş’a geri dönmeye hazır olduğu bildirildi. Şayet Atınç alınırsa teknik yönetici Valerien İsmael’in planladığı üzere Saiss merkezde, sol ayaklı Atınç da savunmanın solunda forma giyebilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.