Efsane oyuncu Peter Sellers’a ait Aston Martin açık artırmada… 2,6 milyon sterlin bekleniyor

Ünlü komedyen Peter Sellers, daha çok Pembe Panter serisiyle tanınsa da aynı zamanda sıkı bir Aston Martin tutkunuydu.

Uluslararası müzayede evi Bonhams, Sahte Polisler (The Wrong Arm of the Law) filminde ünlü oyuncu Peter Sellers’ın kullandığı 1961 Aston Martin DB4GT’yi önümüzdeki ay açık artırmaya çıkarıyor.

Otomobil koleksiyonu ile tanınan ve lüks markaların meraklısı olan Sellers, Aston Martin’e özellikle düşkündü ve 1961’in sonlarında veya 1962’nin başlarında DB4GT’yi satın aldı.

DB4GT, Sellers’ın ünlü 1963 yapımı Sahte Polisler filminde canlandırdığı karakter Pearly Gates’in kaçış arabası olarak denendi. Aston Martin’in kayıtlarına göre, orijinal 3.7 litrelik motoru çekimler sırasında hasar gördü ve Aston Martin fabrikasında 1963’ün başlarında takılan daha büyük bir 4.0 litrelik blokla değiştirildi.

Bonhams Kıdemli Araba Koleksiyoneri Danışmanı James Knight, Aston Martin’in en iyi yol otomobili olduğunu söyledi: “Bu örnek harika durumda, harika bir kökene sahip ve bir Aston Martin tutkunu tarafından satışa sunuluyor. Gerçekten de en gıpta ile bakılan örneklerden biri olmak için gereken tüm niteliklere sahip.”

Otomobil, 14 Temmuz Cuma günü West Sussex, Chichester’daki Goodwood Festival of Speed ​​Sale’de müzayedeye çıkacak. Bonhams, 2,2 ila 2,6 milyon sterlin arasında bir fiyatla satılacağını tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir