Eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin vurulma anına ilişkin yeni imajlar ortaya çıktı

Dünya, Japonya’nın eski başbakanlarından Shinzo Abe’nin güpegündüz suikasta uğramasıyla sarsılırken, eski Başbakan’a yönelik hücumun yeni imgeleri ortaya çıktı.

Japonya, ülkenin eski başbakanı Shinzo Abe, ülkenin batısındaki Nara’da konuşma yaptığı sırada suikasta uğramasının şokunu yaşıyor. Halkın çok sevdiği bir isim olan Abe, uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybederken, vurulma anına dair yeni manzaralar ortaya çıktı.

Abe’nin akın sırasında silahın ateşlenmesiyle birlikte birinci olarak irkildiği görülürken, gerisine bakmasının akabinde kurşun bedenine isabet ediyor. Abe daha sonra yere yığılıyor… O sırada müdafaaların Abe’nin önüne geçmeye çalıştığı hatta çantayla önünü kapamaya çalıştığı görülse de bu uğraş yetersiz kalıyor…

Devlet televizyonu NHK, Abe’nin yerde kanlar içinde kaldığı manzaraları paylaşırken görgü şahitleri da yaşananları anlattı.

NHK’ye konuşan bir bayan, “Konuşma yapıyordu ve adam geriden geldi. Birinci silah sesi bir oyuncak üzere geldi. Yere düşmedi lakin büyük bir patlama oldu. İkinci el ateş ise daha görünürdü ve duman çıkmıştı. İkinci el ateşten sonra yere düştü ve müdafaalar etrafını sardı. Ona kalp masajı yaptılar” dedi.,

Japon medyası, saldırganın silahının el üretimi olduğunu öne sürdü. Bu sebeple birinci atışta duman çıktığı ve ikinci atışta Abe’yi vurduğu belirtildi.

Olayın akabinde apar topar hastaneye kaldırılan Abe, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı…

Japon basını saldırganın eski bir donanma mensubu olduğunu açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.