Eskişehir’de 2 kişiyi öldüren baba ve 2 oğluna ikişer kez müebbet talebi

Eskişehir’de, bir evde akrabalar arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan baba ve 2 oğlu hakkında ikişer kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca, Volkan Şener ve Polat Gezgin’in öldürülmesine ilişkin sanıklar baba İsmail A. (51), oğulları Baran (23) ve Beytocan A. (21) hakkında hazırlanarak 1. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianame kabul edildi.

İddianamede, olaydan bir gece önce sanık Beytocan A’nın, dayılarının oğulları Polat Gezgin ve Volkan Şener’le, Gezgin’in aracında alkol alarak gezdiği belirtildi.

Bu kişilerin kendisini evine bırakmadığı için araçtan inip yürümeye başlayan Beytocan A’nın bekçiler tarafından durdurulduğunda üzerinde ruhsatsız tabanca bulunduğu, bu nedenle gencin geceyi nezarette geçirdiği aktarılan iddianamede, kavganın eve bırakmama meselesi yüzünden çıktığı ifade edildi.

Tutuklu 3 sanığın “kasten öldürme” suçundan ikişer kez müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede ayrıca sanıkların, kavga sırasında evin önünde bulunan diğer akrabaları Erhan Ş’yi “kasten yaralamaya teşebbüs”ten de cezalandırılmaları istendi.

Olay

Tepebaşı ilçesi Yeşiltepe Mahallesi 8892. Sokak’taki bir evde 25 Eylül 2022’de Volkan Şener (28) ve Polat Gezgin (21) ile akrabaları olan baba İsmail A, oğulları Baran ve Beytocan A. arasında tartışma çıkmış, olayın kavgaya dönüşmesi sonucu Şener ve Gezgin tüfekle vurularak öldürülmüştü.

Olay yerinden kaçan baba ve iki oğlu, 350 polisin katılımıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Zafer, Kuyubaşı ve Kumlubel mahallelerindeki sokaklarda yaklaşık 40 dakika süren kovalamacanın ardından yakalanmıştı. Gözaltına alınan 3 kişi, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir