Filistin davamızdan taviz vermeyeceğiz!

İşgalci katil İsrail’in coğrafyamızda kan kusturduğunu anlatmak için örnek aramaya gerek yok. Gün geçmiyor ki Filistinli kardeşlerimiz evlerinden, yurtlarından çıkarılmasın; zulme maruz kalmasın, işkence görmesin, tutuklanıp zindanlara atılmasın, şehit edilmesin.

Nazilerin Yahudilere uyguladığı katliam ne kadar aşikârsa, işgalci siyonistlerin İslam coğrafyasında yaptıkları da o kadar aşikârdır.

Kudüs özgür olana dek mücadelemizi sürdüreceğiz!

Biliyoruz ki işgalci siyonistler Filistin’den çıkarılmadan coğrafyamız rahat yüzü görmeyecek. Yine biliyoruz ki ancak bir bilinç ile ilmek ilmek ördüğümüz direnişimiz siyonizmin yok oluşunu sağlayacaktır.

Kardeşlerimiz Kudüs’te /Filistin’de baskılara, yıldırmalara, zulme, yıpratma politikalarına nasıl sessiz kalmıyor ve namusumuz, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı koruyorlarsa; Türkiyeli Müslümanlar olarak biz de asla sessiz kalmayacak ve kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Giderek artan bir gayretle çoğalttığımız umudumuzu, daha da büyüteceğiz ve tüm maşeri vicdanı harekete geçireceğiz.

Evet umutvarız, izzetliyiz çünkü adle boyun eğdik, vahyi kuşandık, yalnız Allah’tan yardım isteyerek kol kola girdik, omuz omuza verdik, kıyama durduk ve kıyamımız Allah’ın vadi gerçekleşinceye, Kudüs özgür oluncaya kadar devam edecek.

İnanç ve umutla yaktığımız özgürlük meşalesi sadece Kudüs’ümüzün özgür olmasına değil, bütün insanlığın özgürleşerek Allah’a yönelmesine ve  kul olmasına vesile olacaktır.

Gelin bu kutlu yürüyüşte/mücadelede yerimizi alalım, Rabbimizin şu fermanını kuşanalım: “Ey iman edenler! Sabredin, sebât gösterin, sabır yarışında düşmanlarınızı geçin, dâimâ savaşa hazırlıklı olun, uyanık bulunun ve Allah’a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa erebilesiniz.” Ali İmran 200

Sabredeceğiz;

Sabır; haksızlıklara boyun eğmek değil, aksine direnmektir. Katil ve işgalci siyonistlere karşı direnişin/sabrın en güzel örnekliğini Filistinli kardeşlerimizin verdiğine şahit oluyoruz. Biz de bu şahitliğimizi ortaya koyuyoruz.

Sabır; öz sermayemizdir ve potansiyel gücümüzdür. Ancak bu aslî güç ve hayat kaynağımız ile ayakta durur, en büyük zorlukları aşar ve hedefimize ulaşabiliriz.

Saflarımızı sıklaştıracağız;

Saflarımızı daha sıklaştıralım unutmayalım ki ancak müminler kardeştir. Bu bilinçle halka halka, şehir şehir nihayet ülke ülke bütün insanlığın vicdanı ile siyonizmin yok oluşunu, Kudüs’ün özgürlüğünü yaşayalım.

Ayağa kalkacağız;

İnanıyoruz ki zafer günleri yaklaşıyor.  Tüm dünyada kardeşlerimizle birlikte insanlığından bir nebze pay alanlar büyük bir uyanış, diriliş ve direniş gösteriyor. Zaferin yakın olduğunu müjdeliyor, zafer şarkıları söylüyor, zafer günleri yaklaşıyor.

Allah içiniz ve Allah’a döndürüleceğiz; o halde kalkın ve Kudüs özgür olana kadar koşmaya başlayın!

Unutmayın ki; Allah’ın vadi haktır ve pek yakındır. Yine unutmayın ki; eğer inanıyorsanız üstün gelecek olan sizlersiniz. 

İnsan ve Medeniyet Hareketi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.