Galatasaraylı yönetici Erden Timur’dan transfer açıklaması!

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Takımda havanın âlâ olduğunu söyleyen Erden Timur “Yeni transferlerimiz çok çabuk kaynaştılar. Performans olarak hocalarımız kıymetlendiriyor. İdmanlar ağır geçiyor ve oyuncular da bazen yoruluyor. En baştan stratejimizi açıklamıştık. Hazır ve garanti oyuncuları alacağımızı söyledik ve o denli de yaptık. Hepsi çabucak birinci 11’e yerleşti. Hocamız da memnun” dedi.

Transferler için çok uğraştıklarını söyleyen Erden Timur “Son noktaya kadar görüşmelerimiz sürüyor. Alternatifler içinde en uygunu bulmaya çalışıyorum. Sabırsızlığı anlıyorum lakin bu taraftan bakınca yanlış bir transfer yapmanın maliyeti çok büyük. Önümüzde şöyle bir alternatifimiz vardı. İsmi çok âlâ bilinen ve herkesin tepki göstereceği oyuncuları getirebilirdik. Lakin net transfer yapmak istiyoruz. Kendimiz için yapsaydık dayanılmaz bir devir geçirmiş olurduk. Lakin biz doğruyu seçmek istiyoruz. Herkes insan bu baskıları da yersiz bulmuyorum. Lakin bizim hakikat olana karar vermemiz lazım” tabirlerini kullandı.

“LİNÇ GÖRSEK DE YANLIŞSIZ TRANSFERE MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”

Erden Timur ayrıyeten “Evander için de öteki oyuncular için geçerli son noktaya kadar görüşüyoruz” açıklamasını yaptı.

İmzaların uzaması hakkında bilgi veren sarı-kırmızılı yönetici, “Oyuncuların en doğrusunu seçmek istiyoruz. Bu transferlerin uzama sebebi baştaki stratejimizden taviz verilmeme sebebi. Yaklaşık 20’den fazla veri ile oyuncuları izliyoruz. Oyuncu ile ilgili karakter tahlili bile yapıyoruz” dedi.

Linç görmelerine karşın gerçek transferin peşinden gittiklerini vurgulayan Erden Timur “Neler hakikat yapılmış neler yanlış yapılmış bunları göz önüne alıyoruz. Bu isimler medyaya çıktığında olumsuz tesir oluyor. Başarılı bir transfer olmuyorsa ben ziyan görüyorum. Hakkettiğimden daha fazla teveccühü var insanların bana. Linç görsek de gerçek transfere muhtaçlığımız var. Her şey %95 istediğimiz üzere gidiyor” dedi.

MIDTSJÖ BUGÜN GELMİYOR

Transfer maliyetlerini düşürmek istediklerini söyleyen Erden Timur “8 Eylül’de transfer bitince öteki transfer devrine başlayacağız. Bizim süremiz kısıtlıydı. İdare geç geldiği için çalışamadık transferleri. Seçim öncesi transfer çalışması imkansız. Değerli olan transfer döneminin şampiyonu olmak değil. Kendimizi alkışlatmak istediğimiz vakit yanılgı yapıyoruz. 20 seneye baktığımızda Seferovic üslubu bir oyuncuyu 4 milyon Euro’dan aşağı gelmiyor. Biz Seferovic’i 2.3 milyon Euro’ya ikna ettik. Biz Galatasaray’ın 3.3 milyonunu riske attık sadece” açıklamasını yaptı.

Erden Timur ayrıyeten “Leo Dubois, 1.6 milyon Euro’ya alıyordu Lyon’da. Biz 1.8 milyon Euro’ya ikna ettik. Lakin 2.5 milyon önerip getirebilirdik bir günde. Alkışlanmak için isteseydik bu türlü yapardık fakat yapmayacağız” dedi.

İsimlerin sorulması üzerine konuşan Erden Timur “Hocamızın beğendiği A Kümesi listeden bir adedini istedik, ‘Satmıyoruz’ dedi kulübü. Kimi kulüpler ‘Oynatıp o denli gönderelim’ dediler. Biz de kabul etmedik onu. Bir oyuncu üzerinde ısrar ettiğinizde onlar da ‘Şu günde verelim’ diyorlar. Biz de onu kabul etmiyoruz. Fredrik Midtsjö, Okan Buruk’un beğendiği bir oyuncu. 20 gün evvel istedik, ‘Satmıyoruz’ dediler lakin artık son noktaya geldi. Bugün gelmesi kelam konusu değil” sözlerini kullandı.

EVANDER YANITI

Önemli isimlerle görüştüklerini söyleyen Erden Timur “Kolay alternatiflere gitmiyoruz. Everton’ın Brighton üzere ekiplerin istediği oyuncuları istiyoruz. Dün kıymetli bir yıldızla görüştük. ‘Neden geçen dönem 13. bitirdiniz’ diye sordular. Bunlar kasvet oluyor. Çok güç oyuncular deniyoruz. Şu anda farkında olmadığınız oyuncular var inşallah da olmazsınız” açıklamasını yaptı.

Sarı-kırmızılı yönetici ayrıyeten “Okan Hoca da kolayına kaçabilir. ‘Artık oyuncu alalım’ diye ancak o da prensiplerden taviz vermiyor. Evander sorusuna yanıt veremem biterse KAP’ta görürsünüz. Bu ziyan verir. İlgilendiğimiz oyunculardan bir tanesi” dedi.

“YABANCI FORVET ALMA NİYETİMİZ VAR”

Transferleri hayli uygun sayılara bitirdiklerini söyleyen Erden Timur, “Bugüne kadar forvet için ne kadar para harcadı ve çöpe gitti. Şunun imkansız olduğunu anlamak gerekiyor. Hedeflediğimiz oyunculardan 3 tane çok kıymetli oyuncu aldık ve bonservisleri çok az. Bu para taraftarın parası. 20 milyonun emanetini taşıyorsunuz. Bu haberler içerden çıkıyor. Çok kırılıyorum zira en çok biz ziyan görüyoruz. Bu haberlerle sıkışıyorsunuz. Vazifeye başladığımdan beri yanlışsız olanı yapmaya çalışıyorum. Konuşmamdaki en kıymetli sebep Okan hocamızın gösterdiği bu titizliği herkese anlatmak. Bizim görevimiz oyuncuları son noktaya getirmek. Hocanın da en hakikat olana karar vermesi. Bunun doğal süreci bu” dedi.

Hücum bölgesine destek yapacaklarını söyleyen Erden Timur “Haris Seferovic’e alternatif olacak, misal düzeyde bir yabancı forvet alma niyetimiz var. Okan Hoca, Bafetimbi Gomis’i ekipte düşünüyor. Doğal burada Gomis’in ne istediği de önemli” açıklamasını yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.