Gedson Fernandes’ten Beşiktaş ve Galatasaray açıklaması

Beşiktaş’ın devre ortasında anlaşıp dönemin ikinci yarısında Çaykur Rizespor’a kiraladığı Gedson Fernandes, 27 Haziran Pazartesi başlayacak hazırlıklara katılmak için 5 gün öncesinden İstanbul’a geldi. Hürriyet’e konuşan Portekizli futbolcu, siyah beyazlı kulübe transfer sürecinden Galatasaray argümanlarına ve Türkiye’deki maksatlarına dek merak edilen birçok bahse açıklık getirdi.

“ÇEBİ’NİN PROJESİ NETTİ”

Fernandes, kendisini arayan birinci grubun Beşiktaş olduğunu söylerken “Ara transferde Türkiye’den beni birinci arayan Beşiktaş oldu, onlara da ‘Evet’ dedim, iş bitti. Beşiktaş’la muahedeyi yaptıktan sonra, daha evvel kiralık oynadığım Galatasaray’ı hiç düşünmedim. Onlarla hiç görüşmedim de” dedi.

Maaş ödemeleri konusunda kendisine garanti verildiğini söyleyen Portekizli futbolcu, “Başkan Ahmet Işık Çebi ve Ceyhun Yararı ile geçen dönem ortasında konuştuk. Çebi’nin benimle ilgili projesi açık ve netti. Ödemeler konusunda garanti sundu. Menajerim Ahmet Bulut’un görüşleri de gelmemde tesirli oldu” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ’TAN VAZGEÇMEM”

Rizespor’un küme düşmesine üzüldüğünü belirten Fernandes, “Beşiktaş’ta yabancı kontenjanı dolu olduğu için beni Rizespor’a kiralık göndermek istediklerini bildirdiler, önünde sonunda Beşiktaş’a döneceğim için kabul ettim. Rizespor Lideri Tahir Kıran benim için büyük fedakarlıklar yaptı. Küme düşmemize çok üzüldüm. Bu türlü liderler başarısızlığı hak etmiyor” sözlerini kullandı.

Fernandes, verdiği kelamları yerine getirdiğini vurgularken “Hayatım boyunca verdiğim kelamları daima tutmuşumdur. Ben Türkiye’ye geldiğim birinci günden bu yana daima birebir şeyleri söyledim. ‘Her ne olursa olsun, ben transfer kelamı verdiğim Beşiktaş’tan vazgeçmem’ dedim” diye konuştu.

“GALATASARAY HABERLERİNE GÜLDÜM”

Fernandes, Galatasaray’a transfer olacağı istikametinde çıkan haberlerle ilgili “Bu süreçte Avrupa’dan teklifler geldi, onları da reddettim. Galatasaray’a geleceğim biçimindeki haberlere güldüm açıkçası” sözlerini kullandı.

Gedson Fernandes, 2020-21 döneminde Galatasaray’da birlikte forma giydiği Arda Turan’ın en az 1 yıl daha futbola devam etmesi gerektiğini söyledi. Portekizli yıldız, “Arda futbolu bırakırsa üzülürüm, zira hakikaten çok yetenekli” tabirini kullandı. Gedson, Beşiktaş’ı tercih etmesinde İstanbul’un hoşluklarının değerli rol oynadığını da kelamlarına ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.