Google’ın bir bölümü sona erdi

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın kullanıcılara sunduğu hizmetlerden bir tanesi, üçüncü taraf uygulamalarda oturum açabilmeydi. Kullanıcılar, bu hizmet sayesinde bir internet sitesine kaydolmak zorunda kalmıyor, Google’daki hesap bilgileri ile internet sitesindeki hesaplarını bağlıyorlardı. Lakin Google artık üçüncü taraf uygulamalarda oturum açmaya müsaade vermeyeceğini ve bu hizmetini devre dışı bıraktığını açıkladı.

Alınan kararın siber taarruzları karşı tedbir olduğu düşünülürken tekrar de isteyenler, Google hesaplarını kullanarak internet sitelerine giriş yapabilecekler.

GOOGLE ŞİFRENİZİ İNTERNET SİTELERİNDE KULLANAMAYACAKSINIZ

Google’ın aldığı karar ile Google hesabınızdaki şifreyi kullanarak hiçbir internet sitesine hesap bağlama süreci yapılamayacak. Lakin Google hesabını kullanarak bir platforma kaydolmak, bugüne kadar olduğu üzere bugünden sonra da mümkün olacak. Lakin bu sefer de Google’ın “Uygulama Şifreleri” özelliğini faal etmeniz gerekecek. Uygulama Şifreleri’nin Google’ın iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği ile birlikte kullanıldığını belirtelim. Özetle Google, üçüncü taraf sitelere erişimi zorlaştırmış durumda.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.