İlkay Gündoğan’dan derbi itirafı

Manchester City’nin Türk asıllı Alman futbolcusu İlkay Gündoğan İngiliz basınına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“SAYGI GÖRMEK İSTİYORUM”
Şampiyonlar Ligi’nde alınan mağlubiyetin takımın dengesini bozmadığını aslına daha da kenetlendiğini belirten tecrübeli oyuncu, “Oyuncular ile rekabet artık modern futbolda yok. Eski kafalı bazı insanların 20-30 yıl önce sahada birbirlerini kasıtlı yaralamaya çalıştığı gibi değil şimdi. Sonuçta bu bir oyun. Herkes gibi ben de saygı görmek istiyorum, bunun aksine gerçekten gerek yok.” şeklinde konuştu.

“FİNALİ ASLA İZLEMEYECEĞİM”
Şampiyonlar Ligi finali ile ilgili İlkay Gündoğan, “Paris’teki finali düşündükçe çok sinirleniyorum. Şampiyonlar Ligi final maçını kesinlikle izlemeyeceğim. Büyük bir fırsatı kaçırdık vebu gerçekten zor bir durum. O gün için yanlış yaptığımızı söyleyebileceğimiz pek bir şey yoktur ama günün sonunda iki gol yedik ve elendik. Belki de yeteri kadar odaklanamadık.” ifadelerini kullandı.

“İNSANLAR BİRBİRİNE DEĞER VERMİYOR”
İnsan gün geçtikçe yanlış yöne doğru gidiyor. İnsanlar birbirine değer vermiyor artık. Tabii ki bunda sosyal medyanın etkisi büyük. İnsanların çoğu ne kadar beğeni aldığınıza ya da fotoğraflarınızın altına kimin yorum yaptığına bakar. Size dürüst fikir veren insanların düşüncesi önemli değildir. Kendime her zaman ‘Kendini fazla önemse’ diyorum.

G.SARAY-F.BAHÇE İTİRAFI
Manchester City’nin Cristal Palace maçı sırasında kendisinin Türk derbisini izlemeye gittiğiyle ilgili yöneltilen bir soruya İlkay, “Bu kesinlikle daha önemli bir maçtı.”(gülerek) Beni en çok hangi oyun heyecanlandırırsa onu izliyorum” dedi.

“BURADA EVİMDE GİBİYİM”
Manchester’a kolay adapte olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, “Gelsenkirchen’den değil, Ren bölgesinden geldim buraya. Futbol orada toplum için çok önemli Manchester’a kolay adapte olmamın bir sebebi de budur. Kendimi burada evimde hissediyorum”

“KENDİMİ YILDIZ GİBİ GÖRMEDİM”
Kendini ilge isteyen bir oyuncu olarak görmediğini belirten yıldız oyuncu, “Kendimi asla birinci adam, yıldız oyuncu ya da her zaman ilgi isteyen biri olarak görmedim. Başarabileceklerim ve yapamadıklarım konusunda çok gerçekçiyim.” açıklamasını yaptı.

“TÜM HAYALLERİME ULAŞTIM”
İlkay Gündoğan son olarak, “Yabancı bir ülkeden gelmeme rağmen burada çok iyi karşılandım. Çok fazla umudum ve hayalim vardı ve neredeyse hepsini başardım.” diyerek sözlerini noktaladı. (Sporx)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.