ilkbahar mevsimine uygun elbise kombini nasıl yapılır? Bahar elbise modelleri


İlkbahar mevsiminde gardıroplara romantizmi davet eden rengarenk elbiseler, hem şık hem de zarif görünmek isteyenlerin favorisi haline geldi. Renklerin armonisini tasarıma taşıyan birbirinden güzel elbiseleri farklı parçalarla bir araya getirdik. Peki ilkbahar mevsimine uygun elbise kombini nasıl yapılır? İşte detaylar…

Bahar aylarının neşeli atmosferi hem evimize hem ruh halimize hem de stilimize muhteşem bir şekilde yansıyor. Cıvıl cıvıl renklerin ve desenlerin çarpıcı etkisine kapıldığımız şu günlerde bahar modasının vazgeçilmezi elbiselerle enfes görünümlere sahip olabiliriz. İster çiçek detaylı şifon elbiseler ister nötr renklerin yumuşaklığına vurgu yapan oversize elbiselerle her tarza uygun kombin yapabilmek mümkün. Gelin, ilkbahar aylarında ışıl ışıl hissettirecek en güzel elbise kombinlerine birlikte göz atalım.

İLKBAHAR MEVSİMİNE UYGUN ELBİSE KOMBİNLERİ 

 • SADE VE ŞIK

Moda dünyasının en iyi ikililerinden biri olarak görülen bej ve nar çiçeği renginin uyumu, özellikle bahar aylarında ferah ve taze bir görünüm oluşturmanın anahtarı olarak karşımıza çıkıyor. Bej rengini temel alarak oluşturabileceğimiz bu kombinde star parçamız H&M markasına ait kuşak detaylı saten elbise olacak. Ayakkabı seçiminde ise İlvi markasının Viivi isimli file detaylı bej rengindeki topuklu terliğini tercih edebilirsiniz. Bej tonlarının devamlılığını sağlamak için Crocos markasına ait şık çantayı kullanabilirsiniz. Sıra geldi aksesuarlara! H&M markasının açık bej halka küpesi ve Angel Eyes markasının pudra rengi şeffaf gözlüğüne bu kombinde şans verebilirsiniz. Bali esintileri taşıyan bu kombinde mutlaka CouCoon markasına ait kırmızı, kahve ve bej tonlarındaki fularını saçınıza bağlamanıza tavsiye ederiz. Son olarak nar çiçeğini öne çıkarmak için Pastel markasına ait nar çiçeği rengindeki ojeyle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

İlkbahar mevsimine uygun elbise kombin önerileri

 • H&M KUŞAKLI SATEN ELBİSE 1154525002: 749,99 TL
 • İLVİ VİİVİ FİLE BEJ RENGİ TOPUKLU TERLİK: 1.099,00 TL
 • H&M HALKA KÜPE: 189,99 TL
 • ANGEL EYES Ae2012c5b4489 GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ: 379,99 TL
 • COUCOON ATELİER FULAR: 1.800,00 TL
 • CROCOS TOKALI KOL ÇANTASI 3047-00: 199,00 TL
 • PASTEL OJE 271 8690644242717: 18,90 TL

 

 • ÖZGÜRLÜĞÜN TEMSİLCİSİ MAVİYE ŞANS VERİN

Gökyüzünün sonsuz özgürlüğünü ve çarşaf gibi denizlerin berraklığını sembolize eden mavi renk, doğanın tüm zenginliğine kucak açıyor. Doğanın uyanışa geçtiği bahar aylarında özel bir renkle stilinize zenginlik katmak isterseniz “mavi” tam da bu fırsatı sizlere sunacak. Bunun için son dönemlerde moda dünyasını kasıp kavuran batik desenler, denim parçalar ve metalik detayları bir araya getirebilirsiniz. İlk olarak Stradıvarıus markasına ait batik desenli tül detaylı midi elbiseyi satın alarak işe başlayabilirsiniz. Mavinin en özel tonlarına ev sahipliği yapan bu parçayı zenginleştirmek için Emoyra markasına ait bebek mavisi rengindeki metalik topuklu ayakkabıyı kullanabilirsiniz. Ardından Bershka markasının püsküllü denim çantası ve Mavi markasının denim bucket şapkasını tercih edebilirsiniz. Son olarak 
Ervalina markasına ait şeffaf mavi küpelerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

İlkbahar mevsimine uygun elbise kombin önerileri

 • STRADIVARIUS DESENLİ TÜL MİDİ ELBİSE: 699,95 TL
 • EMOYRA METALİK BAĞCIKLI TOPUKLU AYAKKABI 260201-1022: 749.99 TL
 • BERSHKA  PÜSKÜLLÜ DENİM ÇANTA 708/862/400: 529,95 TL
 • MAVİ DENİM BUCKET ŞAPKA: 229,99 TL
 • ERVALİNA ŞEFFAF MAVİ REÇİNE KÜPE: 67,99 TL

 

 • PEMBENİN PARLAK ETKİSİ

Dinamik ve canlı bir görünümün sırrı olan pembe rengi bahar kombinlerinizde sıklıkla kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak fuşya rengindeki kalp yaka detaylı midi boy elbisesine şans verebilirsiniz. Her yaş grubuna hitap edebilecek olan bu elbiseyi Mango markasının pembe rengindeki bantlı yüksek topuklu ayakkabıyla bir araya getirebilirsiniz. Çanta olarak ise Tecer markasına ait timsah desenli pembe zincirli çantasını tercih edebilirsiniz. Son olarak Gaıos markasına ait Loretha isimli pembe taç ile imza stilinizi oluşturabilirsiniz.

İlkbahar mevsimine uygun elbise kombin önerileri

 • TRENDYOLMİLLA FUŞYA YAKA DETAYLI ELBİSE TPRSS21EL0053: 251,99 TL
 • MANGO YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI 7014761: 799,99 TL
 • GAIOS LORETHA TAÇ: 1.200,00 TL
 • TECER TİMSAH DESENLİ PEMBE ZİNCİRLİ ÇANTA: 174,95 TL

 

 • BAHAR ENERJİSİNE YER AÇIN

İlkbaharın canlı etkisini yansıtacak bir kombin yapmak isterseniz Trendyolmilla markasına ait desenli saten elbiseyi satın alarak işe başlayabilirsiniz. Elbiseyle aynı tonlardaki Bershka markasına ait arkası açık mavi metalik ayakkabıyı bu kombinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çanta olarak ise Parıgı Club markasına ait petrol yeşili rengindeki zincirli çantayı seçebilirsiniz. Son dokunuşta ise Mılou Jewelry markasının kelebek şeklindeki küpesi ve Victoria’s Secret markasının Very Sexy Sea isimli parfümünü kullanmanızı öneririz.

İlkbahar mevsimine uygun elbise kombin önerileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir