‘İyilik’ töreninde konuşan Erdoğan, Diyarbakır’a giden Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

‘İyilik Töreni’nde konuşan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretini hedef aldı. Erdoğan, “Diyarbakır’a gidip ittifak ortaklarından ürktükleri için anaların kapısını çalmaktan korkan hatta cesur anneleri tehdit eden siyasetçi müsveddelerini gördük” dedi.

SİYASET 15.03.2022 15:41

'İyilik' töreninde konuşan Erdoğan, Diyarbakır’a giden Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Uluslararası İyilik Ödülleri’ töreninde konuşuyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretini hedef alan Erdoğan, “Diyarbakır’a gidip ittifak ortaklarından ürktükleri için anaların kapısını çalmaktan korkan hatta cesur anneleri tehdit eden siyasetçi müsveddelerini gördük” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yetişmesine katkı sağlayan Türkiye Diyanet Vakfı’na teşekkür ediyorum. Az önce hem ülkemizden hem de dünyanın farklı köşelerinden içimizi ısıtan iyilik hikayelerini hep birlikte dinledik.

Özellikle koronavirüs salgınında yaşadıklarımız tüm insanlığa iyiliğin anlamını göstermiştir. Bu salgın döneminde küresel sistemdeki çarpıklıkları da görmüş olduk. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde temel sağlık hizmetine ulaşamayanları da gördük.

Vahim salgın tablosunda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılarken, Batı’nın yaptığı gibi dünyaya da sırtımızı dönmedik.

Türkiye’den talepte bulunan 160 ülkeye tıbbı ekipman desteğinde bulunduk. 15 milyon doz aşıyı da Afrikalı kardeşlerimize peyderpey ulaştırıyoruz.

İyilere hürmet ve vefa nasıl önemliyse kötülere karşı haşmetli olmak da o derece önemlidir. Bölücü örgüt mensupları tam 40 yıldır sadece kırdılar, sadece yıktılar, baskı ve şiddetle Kürt kardeşlerimizin hayatını zindana çevirdiler.

Terör örgütü elebaşları masum Kürt çocuklarını cehalete mahkûm edip, kendi çocuklarını Avrupa’da okuttular. Diyarbakır Anneleri de bu ikiyüzlülüğe edi bese yani artık yeter dedi. Diyarbakır annelerinin ‘Evlatlarımızı geri istiyoruz’ haykırışı, teröre ve bölücü örgütün uzantılarına vurulmuş en ağır darbelerden biridir.

Bir avuç cesur ana, on yıllardır benim Kürt kardeşlerimin sırtına kene gibi yapışan, kanını sülük gibi emen zalimlere artık yeter diyerek ihtar verdi.

Diyarbakır Anneleri, korku duvarını yıkmakla kalmadı, siyasetçi görünümlü insan kaçakçılarının maskesini de düşürdü.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

Batı’ya sesleniyorum, nöbet tutan teröristler olsa Diyarbakır’dan ayrılmazdınız. Tersi olunca ses çıkarmadınız.

Diyarbakır’a gidip ittifak ortaklarından ürktükleri için anaların kapısını çalmaktan korkan hatta cesur anneleri tehdit eden siyasetçi müsveddelerini gördük.

‘SURİYELİLERİ GÖNDERMEYECEĞİZ’

Bu yılki 2.vefa ödülünü yiğit Diyarbakır Anneleri’ne veriyoruz. Cesaretleriyle, fedakarlıklarıyla, karşılıksız sevgileriyle yolumuzu aydınlatan Diyarbakır Anneleri’ni bir kez daha selamlıyorum.

Muhalefet, seçimi kazanırsak Suriyelileri göndereceğiz diyor. Biz göndermeyeceğiz. Ensarın ne olduğunu biliyoruz.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.