Kanserle uğraşın sembol ismi Deborah James hayatını kaybetti

Bağırsak kanserine yakalandıktan sonra bu hususta şuur yaratmak maksadıyla kampanyalar düzenleyen BBC sunucusu Deborah James, 40 yaşında hayata veda etti. Geçen mayıs ayında artık kendisi için tıbbi olarak yapılabilecek hiçbir şey olmadığını ve bu yüzden konutta bakıma başlayacağını açıklayan James, 28 Haziran günü anne ve babasının konutunda hayata gözlerini yumdu.

Deborah James’in mevt haberini ailesi toplumsal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Kelam konusu paylaşımda aile, bu haberi vermekten büyük bir hüzün duyduğunu belirtti. Deborah James’in harikulâde bir eş, kız çocuğu, anne ve kız kardeş olduğu belirtilen açıklamada, sunucunun son nefesinde bütün ailesinin yanında olduğu bilgisi yer aldı.

‘DAİMA ASİ BİR UMUDUNUZ OLSUN’

Deborah James’in ailesi tarafından yapılan açıklamada “Keyif almaya bedel bir hayat bulun, risk alın, derinden sevin, pişman olmayın ve hep ‘asi’ bir umudunuz olsun!” teklifleri yer aldı.

Hem The Sun gazetesindeki köşesinde, hem kendi hazırladığı bloğunda hem de toplumsal medya sayfasında hastalığıyla ilgili yaşadığı tüm gelişmeleri gözler önüne seren Deborah James, 13 yıldır Sebastian Bowen ile evliydi. Bu evlilikten Hugo ve Eloise isminde iki tane çocuğu bulunuyordu. Deborah James, 2016 yılından beri bağırsak kanseriyle uğraş ediyordu.

‘UNVANINI PRENS WILLIAM’DAN ALMIŞTI’

Deborah James, geçtiğimiz 22 Mayıs’ta İngiltere’nin en kıymetli nişanlarından biri olan Dame unvanını almıştı. Hatta nişanını, onu bakımının yapıldığı konutta ziyaret eden Prens William, Deborah James’e teslim etmişti. Dame, erkekler için kullanılan “Sir” unvanının bayanlar için kullanılan biçimi. Tıpkı vakitte da erkeklere verilen “şövalyelik” unvanının bayanlardaki karşılığı.

Deborah James mayıs ayında tedavi sürecini de paylaştığı You, Me and the Big C isimli podcast yayınında hastalığıyla ilgili süreci kıymetlendirdi. James, o yayının son olduğunu bundan bu türlü yayınlara da katılmayacağını açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.