Mustafa Denizli son kararını açıkladı!

Altay’da yarın gerçekleşecek inanılmaz genel konsey öncesi ismi lider adaylığı için ön plana çıkan kulübün sembol ismi Mustafa Denizli, yaptığı yazılı açıklamayla kongrede aday olamayacağını lakin kulübe veda etmediğini lisana getirdi.

Altay topluluğuna seslenen Mustafa Denizli, “Bugüne kadar olan sessizliğimiz, omuzlarımızda sizlerin bize duyduğu inancın hakkını vererek, Altay’a hizmet hevesimizi son ana kadar mümkün kılabilmek içindi. Altay’ımızın bu kuvvetli süreci atlatabilmesi, yeni bir gelecek planlanması hayali ve gayesi ile güçlü bir idare, yeni bir yapılanmayı mümkün kılmak için haftalardır var gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Bu süreçte bizlerle bu davayı, topluluğumuza duydukları gönül bağı ile hayata geçirme uğraşında olan geçmiş devir liderlerimiz, yüksek divan şurası üyelerimiz ve geçmiş devir yöneticilerimizin de her an bizlerle çalıştıklarını bilmenizi isteriz. Süreçte Altaylılık duruşu ve kalbi bağlılığı ile her adımda yanımızda olan, sonuçtan bağımsız, hiç hesapsız maddi tüm imkanlarını bu uğurda sorgusuz kullanmaya hazır herkese sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

“BİR KADRO KURABİLME MÜMKÜNLÜĞÜ NEREDEYSE İMKANSIZ”

Süreçle ilgili yaşadıkları ve yaptıkları konusunda bilgiler aktaran Mustafa Denizli, “Gece gündüz, uykusuz ancak umudu kaybetmeden, çalınmadık kapı, başvurulmadık merci kalmadan, türel açmazlarımızı bertaraf edebileceğimiz her yolu denedik. Rasyonel olmadığını bilmemize karşın, yüreğimizi, bilgimizi, elimizde olan her imkanı seferber ederek yeni yollar bulmaya çalıştığımızı lütfen biliniz. Velakin Altay’ımız salt maddi açmazlarla boğuşmamaktadır. Maddi açmazların ortadan kaldırılması durumunda dahi hukuken manilere takılmıştır. FIFA tarafından koyulan ikinci devir transfer yasağı ve mevcut futbolcuların neredeyse tamamının mukavelelerinin bu sene bitmiş olması, gelecek sene için bir kadro kurabilme mümkünlüğünü dahi neredeyse imkansız kılmıştır” tabirlerine yer verdi.

“ALTAY ALTAYLILARINDIR”

Mustafa Denizli, Prof. Dr. Ahmet Çoker ve İbrahim Akman imzasıyla paylaşılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi: “Hayatlarımızı askıya alarak, her zorlukla uğraş etmeye hazır olan bizler, muvaffakiyetin sonuç odaklı değil, tam bir kadro çalışması ile ve bir topluluk bütünleşmesi ile taraftarından çalışanına kadar tıpkı gayesi arzulayarak yakalayacağımızı biliyoruz. Bu uğurda hangi kademede olursak olalım inancımızı ortaya koyacak heves ve yüreğe sahip olduğumuzdan emin olabilirsiniz. Lakin sizlerle yalnızca bir kısmını paylaştığımız koşullardan dolayı, bu etapta rastgele bir misyonun sizler ve bizler ismine tatminkar olamayacağı kaygısındayız. Günlerdir bizlerle inancımızı ,ülkümüzü, amacımızı paylaşan fedakar Altaylı dostlarımıza, ne olursa sevgisini esirgemeyen siz kıymetli Altaylılara yine teşekkür ederken, bunun bir veda olmadığını bilmenizi isteriz. Altay Altaylılarındır. Hürmetlerimizle.”

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.