SPK, iki şirketin halka arzını onayladı

SPK haftalık bültenine nazaran, Konsey, Aztek Teknoloji Eserleri Ticaret AŞ’nin pay başına 10,90 liradan, Hidropar Hareket Denetim Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret AŞ’nin de pay başına 11 liradan halka arzına onay verdi.

Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz sermaye artırımına müsaade veren SPK, Türkiye Halk Bankası AŞ’nin 30 milyar liralık, QNB Finansbank AŞ’nin 30 milyar liralık, QUA Granite Hayal Yapı ve Eserleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 2,5 milyar liralık, Tera Yatırım Menkul Bedeller AŞ’nin 200 milyon liralık, ALJ Finansman AŞ’nin 475 milyon liralık, Turkish Yatırım Menkul Bedeller AŞ’nin 93 milyon liralık, Takviye Yatırım Bankası AŞ’nin 500 milyon lira ve 20 milyon dolarlık (yurt dışı), Etkin Yatırım Bankası AŞ’nin 5 milyar lira ve 1 milyar dolarlık (yurt dışı), Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin 2 milyar dolarlık (yurt dışı) borçlanma aracı ihraç başvurusunu uygun buldu.

Türkiye’de yerleşik şahıslara yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 27 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. hususunun dördüncü fıkrası uyarınca hukuksal süreçlerin yapılması kararı alındı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.