Süratli Kilo Vermek İçin Bu İpuçlarını Deneyin! İşte Kilolardan Kurtulmanıza Yardımcı Olacak 6 İpucu

Hepimiz elimizden gelenin en güzelini yapmak ve hissetmek isteriz. Bizi keyifli eden ince, ince ve formda bir bedendir. Birçok, görünüşlerinden asla tatmin olmaz ve bedenlerini dönüştürmek için mümkün olan her şeyi yapar.

İnsanlar diyet hapları, diyet yiyecekleri, spor salonları vb. için çok fazla paralar harcıyor. Fakat bu yaklaşımların hepsi tesirli değildir. Sizin için bir ortaya getirdiğimiz ipuçlarını fazla kilolardan kurtulmak için denemenizi öneririz. İşte ayrıntılar.

AİLE YAHUT ARKADAŞLARLA YEMEK

Ailenizi yahut arkadaşlarınızı yemeğe davet edin. Sana katılmalarına müsaade ver. Yakın beşerlerle sohbet etmek sizi yemekten uzaklaştıracak ve hafif bir akşam yemeğinden sonra bile kendinizi tok hissedeceksiniz. Midenizin doyduğunuzu bildirmek için beyninize sinyal göndermesi ekseriyetle 15-20 dakika sürer. Diğerleriyle çevrili olduğumuzda daha yavaş yemeye ve daha az ölçüde yiyecek tüketmeye eğilimliyiz. Yemek sırasında beşerlerle irtibat kurmak çok yemenizi maniler.

JAPON YAKLAŞIMI: HER YEMEKTE ÇORBA

Japonya’da beşerler kahvaltıda bile çorba yer. Güne bir kase miso çorbasıyla başlamak hoş bir gelenek haline geldi. Japonya’da beşerler dünyanın rastgele bir yerinden daha uzun yaşıyorlar ve ayrıyeten nadiren obezite çekiyorlar. Miso çorbası fermente olduğu için sindirime âlâ gelir. Enzimleri, sonradan tüketilen yiyecekleri tesirli bir biçimde kesimler.

AKDENİZ YAKLAŞIMI: TERCİHİNİZİ ZEYTİNYAĞINDA YAPIN

İspanyollar, İtalyanlar, Yunanlılar, Türkler ve Kuzey Afrikalılar yemeklerini zeytinyağı olmadan hayal edemezler. Orada zeytinyağı ucuzdur ve beşerler bunu basitçe karşılayabilir. Zeytinyağı tekli doymamış yağlardan oluşur. Bu yağlar, düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterol (LDL) ile savaşmada yeterlidir.

İZLANDA YAKLAŞIMI: YAĞLI BALIK ÇEŞİTLERİ

İzlanda, uzun karanlık kışları ve kısa serin yazları ile tanınır. Beşerler gereğince güneş almasalar ve yazın bile sıcak havanın tadını çıkaramasalar da depresyona girenlerin oranı dünyanın en düşük oranı. Sebebi ise, bilhassa sardalye, scomber ve biraz daha kıymetli olsa da somon üzere yağlı balık cinsleri olmak üzere deniz mahsullerinin bol olduğu menü.

DAHA AZ ET YİYİN

Kırsal kesimde yaşayan Çinlilerin birden fazla için değerli bir yiyecek olduğundan, eti bir çeşni olarak görüyorlar. Bunun sıhhat üzerinde olumlu bir tesiri vardır neredeyse günlük olarak tavuk ve sığır etinin tüketildiği Batı Dünyasına kıyasla daha az insan kalp hastalığına yakalanır, daha düşük kanser oranları ve daha az diyabet hadisesi vardır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.