Tuğçe Tatari’den Ahmet Şık’a SBK soruları

T24 muharriri Tuğçe Tatari, Türkiye Emekçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın Sezgin Baran Korkmaz ile isminin anılması üzerine Twitter’dan paylaşım yaptı. Şık’a arka arda 8 soru yönelterek bu soruları yanıtlamasını isteyen Tatari, “Kara para aklayan bir adamın yalısına hangi tarihte ve sıfatla gittin?” diye sordu.

Tatari’nin paylaşımlarında,

“1 yıldır cevap bekleyen şu soruları rahatlıkla yanıtlayabilmeli,
1- Kara para aklayan bir adamın yalısına hangi tarihte ve ne sıfatla gittin?
2- SBK 5 Aralık 2020 tarihinde Türkiye’yi terk etti. Senin ‘ziyaret ettim ve yazdım’ diye bahsettiğin yazı 10 Ocak 2021’de yayınlandı. Bu vakit dilimini nasıl açıklıyorsun?
3-Bu yazıyı yazmak için Sbk’nın yurt dışına çıkışını özel olarak mı bekledin?
4-Bahsettiğin yazıda başsavcı vekili Hasan Yılmaz’ın SBK’nın mal varlığından önlem kararını kaldırdıktan 1 hafta sonra Adalet Bakanı yapılmasını – Yılmaz’ı kollayan bir şekilde- ‘bu bir terfi değil rutin işlemdir’ değerlendirmesini hangi türel argümana nazaran yaptın?
5- Haber görüşmesi için gittiğini söylediğin o yalı görüşmesinde kara para aklayıcısı SBK’ya neden ve nasıl ‘fakirlere yardım’ yapması konusunda teklifte bulundun?
6-Bahsettiğin ‘market yardımı’ ölçüsü 100 bin lira mıydı?
7-Sbk’nın parasıyla yapılacak yardımı çeşitli kuruluşlara önerip red edildin mi?
8- Bu ‘yardım aracılığı’ işine vekil olarak mı gazeteci olarak mı soyundun?

Konuyu kişiselleştirmek istiyorsun farkındayım.

Veyis yahut SBK hakkında ağızına almadığın hakaret ve ithamları sadece seni eleştirdiğim için çekinmeden sıralıyorsun. Karanlık diyorsun, ahlaksız diyorsun. Karnından konuşma Ahmet, ne demek istiyorsan açıktan söyle. Hodri meydan!” sözleri yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Şık, hakkında ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlamalarından soruşturma açılan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisinin de ortalarında bulunduğu gazetecilerle bağına dair toplumsal medyadaki savlar üzerine açıklamalarda bulunmuştu. Şık, “Pusuda bekleyen çakallara diyeceğim o ki buradan bana çamur bulaşmaz size de ekmek çıkmaz” demişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.