Türk ekiplerinin Avrupa seferi belirli oldu! İşte tarihler ve maçlar…

Gelecek dönem Avrupa kupalarına 5 grupla katılacak Türkiye’nin yol haritası belirli oldu. Ülke puanı olarak çok geriye giden Türkiye bu dönem Avrupa’da başarılı sonuçlar alarak tekrar yükselmek istiyor.

Harika Lig’de son haftanın tamamlanmasıyla birlikte Türk kadrolarının Avrupa yolu da katılaşmış oldu. Türkiye gelecek dönem Avrupa kupalarına 5 kadro gönderecek.

TRABZONSPOR VE FENERBAHÇE ŞAMPİYONLAR LİGİ KÜMELERİ İSTİYOR

Trabzonspor’un şampiyonluğa ulaştığı 2021-2022 döneminde ülke puanı olarak geriye düşmemiz nedeniyle Şampiyonlar Ligi’ne direkt iştirak gösteremeyeceğiz. Ligi ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalabilmek için 19-20 / 26-27 Temmuz tarihlerinde 2. Ön Eleme Çeşidi maçları oynayacak.

Şampiyon Trabzonspor ise 16-17 / 23-24 Ağustos’ta kümelere kalabilmek için Play-Off Tipi oynayacak. Bordo mavililer tipi geçememesi halinde 8 Eylül’de başlayacak UEFA Avrupa Ligi küme etaplarına direkt iştirak sağlayacak.

FENERBAHÇE’NİN UZUN YILLAR SÜREN HASRETİ

2008-2009’dan bu yana Şampiyonlar Ligi hasreti çeken Fenerbahçe 2 Ön Eleme akabinde 3. Ön Eleme ve son olarak Play Off çeşidi maçlarını muvaffakiyetle tamamlarsa kümelere kalacak ve bu hasrete son verecek.

Sarı lacivertliler 2. ön eleme çeşidini geçemezse UEFA Avrupa Ligi’ne 3. Ön Eleme Turu’ndan katılacak. Fakat Şampiyonlar Ligi’ne 3. Ön elemede ya da play-off’ta veda ederse Kupa 2’ye kümelerden katılabilecek.

TÜRKİYE KUPASI GALİBİ AVRUPA LİGİ İÇİN TIP ARAYACAK

Türkiye Kupası’nda finali oynayacak Kayserispor yahut Sivasspor’dan biri ise UEFA Avrupa Ligi’nde küme kademesine geçebilmek için 18-25 Ağustos tarihlerinde Play-Off Tipi uğraşına çıkacak. Play-Off’ta cins gelirse UEFA Avrupa Ligi direkt olarak kümeler, elenilmesi halinde Konferans Ligi direkt olarak kümeler kademesine geçilecek.

KONFERANS LİGİ’NE 2 EKİP

Ligi 3. sırada tamamlayan İttifak Holdig Konyaspor ve 4. sıradaki Medipol Başakşehir UEFA Konferans Ligi’ne katılmak için 3 ön eleme oynayacak. Başakşehir ve Konyaspor birinci tipi geçmeleri halinde 2. Ön Eleme’ye akabinde Play-Off maçlarına kalacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.