‘Zarara Uğradım’ dedi, hastane yolunu ulaşıma kapattı

Yeni Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne giden yol üzerinde yeri bulunan Emsal Koç, 27 gün evvel 8 saatliğine kapattığı hastane yolunu bu kere hafriyatla 2. kere ulaşıma kapattı. Kapalı yoldan ambulanslar da dahil olmak üzere hiçbir aracın geçişine müsaade verilmedi.

Gümüşhane’de yeni binasında hizmet vermeye başlayan 200 yataklı Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne giden yol, güzergah üzerinde toprağı bulunan Emsal Koç tarafından 2. kere araç trafiğine kapatıldı.

Söz konusu arazi ile ilgili 20-25 milyon TL’lik kamulaştırma bedelinin kendisine ödenmediğini, daha sonra ise hazırlanan yeni imar planında en bedelli yerinin yol ve parka ayrılmasından ötürü ziyana uğradığını tez eden Emsal Koç, 27 gün evvel avukatı ve icra memurlarıyla birlikte mahkeme kararı doğrultusunda yolu kazıklarla ve tahtalarla ulaşıma kapattı.

“VERİLEN KELAMLAR TUTULMADI”

Emsal Koç daha sonra AKP’li vekiller ve yöneticilerin ikna uğraşları sonucunda yolu tekrar ulaşıma açtı. Yolun açılmasından 27 gün sonra Koç, verilen kelamların tekrar yerine getirilmediğini söyleyerek Gümüşhane Devlet Hastanesi’nin yolunu ikinci sefer, bu sefer hafriyat dökerek ulaşıma kapattı. Yolun ulaşıma kapanmasına vatandaşlar ve şoförler reaksiyon gösterdi.

ALTERNATİF YOL DA TOPRAK KAYMASI SONUCU KAPANDI

Öte yandan, yolun kapanmasıyla birlikte hastaneye ulaşım sağlayan alternatif yolda, geçtiğimiz günlerde şiddetli sağanak yağış nedeniyle meydana gelen toprak kaymasının izleri silinmeye çalışırken Vilayet Özel Yönetimi takımları de alternatif yol üzerinde genişletme ve güzelleştirme çalışması yaparak yolu ulaşıma açtı.

“İSTEDİĞİM, AKRABALARINA TANIDIKLARI İMTİYAZI BANA DA TANIMALARI”

Bundan evvel yeri ile ilgili verilen kelamların tutulmadığı için yolu kapattığını söyleyen Emsal Koç, şu sözleri kullandı;

*Verilen kelamlar tutulmadığı için yolu kapattım. Yasal olarak burada zati mahkemenin verdiği bir önlem kararı var. Bunlar hukuksuz benden habersiz olarak yolu vurdular geçtiler.

*Bunun üzerine 2016 yılında bir imar verdiler, imara istinaden yolu yaptılar 2017 yılında tekrar o imarı iptal ettiler. Peşine kamulaştırma kararı aldılar, bu kararın da bedeli aşikâr oldu 2 yıl onun davası sürdü, bedel muhakkak olmasına karşın parayı ödemediler.

*Biz burayı takas edelim dediler 2 sene de onunla uğraştık iptal oldu. 6-7 sene bizi oyaladılar. En son bir imar planı açıklandı, meclise sunuldu. Hastane önünde 16 dönüm yerimi yalnızca park ilan etti.

*Benim onlardan istediğim, akrabalarına tanıdıkları imtiyazı bana da tanımaları. Bunu verirseler ben 25-30 milyon olan kamulaştırma bedelinden vazgeçeceğimi taahhüt ettim. Daha evvelki kapatmamda gece yarısı milletvekilimiz Sayın Cihan Pektaş, Vilayet Liderimiz Celalettin Köse ve Vilayet Lider Yardımcısı Mesut Çimen beni aradılar, evimden gece aldılar.

*Hocam belediye liderimiz vilayet dışında İngiltere’ye programa gitti, program dönüşüne kadar rica ediyoruz bu yolu aç dediler. Lider döndüğünde daima birlikte bu işi çözeceğiz dediler. Çözülmedi zira belediye lideri hiçbir topa girmedi.

“ZALİMLİĞE GEREK YOK”

*Allah isteği için şu Gümüşhane halkı mağdur olmasın, bana da yazık ben de mağdur olmayayım. Zulüm ile abat olanın akıbeti berbat olur.

*Zalimliğe gerek yok. 3 tane işletmemde 120 kişi çalıştırıyordum, şu an kendi meskenime ekmek götüremez haldeyim. Bu türlü bir zalimlik yok. 3 tane yol var, ya kamulaştırır 25-30 milyon TL’yi verirsin ya imara açarsın bedelsiz yolu terk ederim, 3. olarak da yol için burayı hiç kullanmazsın alternatif yol yaparsın.

*Bu yolu katiyetle bir daha açmayacağım. Gümüşhane halkından özür diliyorum, haklarını helal etsinler. Lider Bey’le konuştuk, Lider Beyefendi git kapat yolu dedi, benim daha bu işle uğraşacak halim yok, git kapat yolu, dedi.

*Ben de onun lafı üzerine geldim yolu kapattım artık. Bu iş bitene kadar burası açılmayacak. İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.