Afiş krizinin ardından ilk kez bir aradalar! İmamoğlu, Akşener’in ablasının cenazesine katıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ablası Mualla Özen hayatını kaybetti. Ablasının vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran Akşener, cenaze töreninin İzmit’te olacağını aktardı. Törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ön safta yer aldı.

Akşener ve İmamoğlu, İYİ Parti afişlerin asılmasının CHP’li belediyelerin engellediği iddiasının ardından ilk kez karşı karşıya geldi. İmamoğlu, Akşener’i Gündoğdu Camii önünde karşılayarak taziyelerini sundu. Akşener de İmamoğlu’na, “Allah razı olsun. Ayaklarınıza sağlık. Ölmüşlerinizin hepsine rahmet olsun. Çok teşekkür ederim” şeklinde karşılık verdi.

AKŞENER TEŞEKKÜR ETTİ

Cenaze, kılınan ikindi namazının ardından Göndoğdu Mezarlığı’na getirildi. Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından, merhume Özen, dualar eşliğinde defnedildi. Defin işleminin ardından mezarlıktan ayrılan İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Akşener’e bir kez daha taziyelerini sundu. Akşener, İmamoğlu ve beraberindeki heyetin cenazeye katılımlarından duyduğu memnuniyeti, “Zahmet ettiniz. Allah razı olsun. Çok sağ olasınız. Nezaketiniz için çok teşekkür ediyorum” sözleriyle dile getirdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx