Anne eli Projesi ile bin 500 kadına destek

El emeklerini ekonomiye dönüştüren, farklı üretimleri ile yöresel dokuyu tekstilden ev dekorasyon ürünlerine hediyelik eşyalara kadar büyük bir çeşitlilikle yansıtan Kilisli kadınlar için Anneekspres platformu içerisinde “Anneeli’” sekmesi açıldı. Kilisli kadınlar ürünleri artık buradan satışa sunabilecek.

Kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması için çalıştıklarını söyleyen Anne Ekspres kurucusu Nihan Ece, “Kilis’teki İnsani ve Sosyal Gelişme Derneği İktisadi İşletmesi’nde üretilen Anne Eli ürünlerine sitemizde yer veriyoruz, el emeklerini ekonomiye dönüştürüyoruz. Kadınların ekonomik olarak güçlenmesi, toplumsal dönüşümü de tetikleyecektir. Bugün attığımız belki küçük bir adım ama bu projemizde öncelikle 1500 kadını destekleyeceğiz. Buradaki amaç sadece kadınların üretimini platformumuzda satışa sunmak değil, bu süreç içerisinde e-ticareti, sosyal medya kullanımını, tasarımı, muhasebeyi, kargoyu, müşteri memnuniyetini, arz ve talep yönetimini, marka yaratma sürecini öğretmek. Özetle balık tutmayı öğretmek” diye konuştu.

İnsani ve Sosyal Gelişme Derneği Başkanı Pınar Sadakaoğlu da üreten kadınların güçlü örnekler olduğunu söyleyerek, “Burada yaptığımız el işleri sadece araç, kadınlar burada sosyalleşiyor, sorunlarını çözmenin yöntemlerini buluyor, aldıkları farklı eğitimlerle kişisel gelişimlerini ve potansiyellerini çoğaltıyor ve kendi güçlerinin farkına varıyorlar. Kendi gücünü keşfeden kadın daha özgüvenli oluyor, çevresini de değişim ve dönüşüm için teşvik etmeye başlıyor” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx