Beklenti sona erdi: GTA 6’nın ilk fragmanı yayınlandı

Dünyanın hiç şüphesiz en merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6 resmen duyuruldu. Rockstar Games, geçtiğimiz haftalarda verdiği sözü gerçekleştirdi ve merakla beklenen yapımı resmen duyurdu.

Gece 02.00 sularında kimliği belirsiz bir X kullanıcısı, platform üzerinde GTA 6 fragmanını yayınladı. Fragman, platformdan hemen kaldırılsa da video dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bunun üzerine Rockstar Games, fragmanın yayın tarihini erkene aldı. İşte karşınızda Grand Theft Auto serisinin yeni yapımı.

GTA 6 2025 yılında geliyor

GTA VI’nın fragmanında en dikkat çeken şey kesinlikle grafikler oluyor. Rockstar’ın özel oyun motoru RAGE, hiç şüphesiz yeni neslin en başarılı görsellerinden birini üretecek. Fragman, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan sızıntıları da doğruluyor. Grand Theft Auto 6, Vice City’de geçecek ve yapım, GTA serisinin ilk kadın karakterine yer verecek. Lucia isimli bu karakterin yanı sıra henüz ismi bilinmeyen (muhtemelen Jason) bir erkek karaktere de yer verilecek.

Florida’da yaşanan ilginç olaylara ve günümüz sosyal medyasına da yer verecek oyun, 2025 yılında çıkış yapacak. Rockstar Games, henüz oyunun hangi platformlara çıkacağını açıklamadı ancak oyunun Xbox Series ve Playstation 5’e çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yapımın PC platformuna çıkışı ise diğer Rockstar yapımları gibi gecikebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*