Emekli İçin Yeni Çalışma Yapılıyor İddiası! Seyyanen Zam ve İkramiye İçin Bu Rakamlar Konuşuluyor

Yüksek enflasyon nedeniyle zor günler geçiren emeklilere yapılan yüzde 49,25’lik zamın ardından emekli aylıklarına ve bayram ikramiyelerine artışlar bekleniyor. Sözcü TV’de konuşan SGK Uzmanı Özgür Erdursun, seçim öncesinde emekli maaşlarında seyyanen bir artışın olabileceğini belirtti. Erdursun, ekonomi yönetiminin derinlemesine çalışmalar yaptığını ve bu konuda yeni adımlar atılacağını duyurdu.

YENİ ZAMLAR BEKLENİYOR

Özgür Erdursun’un açıklamalarına göre, mart ayında emekli aylıklarında düzenlemeler yapılabilir. Erdursun, bu düzenlemeyle birlikte emekli aylıklarına 2 bin ila 4 bin lira arasında seyyanen bir artış yapılabileceğini belirtti. Ayrıca bayram ikramiyelerinde de artış olabileceği ifade edildi.

MUHALEFET UYARIYOR

Erdursun, muhalefetin zamları gündemde tutması gerektiğini vurgulayarak, hükümetin emeklilere yönelik yeni düzenlemeler yapmaması durumunda seçimlerde beklenmedik sonuçlarla karşılaşabileceğini dile getirdi. Muhalefetin konuyu gündemde tutması gerektiğini ifade eden Erdursun, hükümetin emeklilere yönelik yapacağı artışları da beklediklerini söyledi.

BEKLENTİLER ARTIYOR

Erdursun’un açıklamalarıyla birlikte emekliler arasında yeni zamlar ve artışlar beklentisi artarken, hükümetin alacağı kararlar merakla bekleniyor. Özellikle bayram ikramiyelerinde yapılacak artışlar emekliler arasında heyecanla karşılanıyor. Henüz kesin bir durum olmamakla birlikte, emeklilere yönelik yeni düzenlemelerin mart ayı içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx