Engin Polat’ın anneannesi serbest bırakıldı

Dilan ve Engin Polat’a yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınanlar arasında bulunan Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz, sağlık sorunları göz önünde bulundurularak savcılık kararıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Yapılan çalışmalarda firari durumdaki 1 kişi daha gözaltına alındı.

Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan Dilan-Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz da vardı. Ancak Yılmaz’ın sağlık sorunları nedeniyle, emniyette ifadesi alındıktan sonra savcılık kararıyla serbest kaldığı öğrenildi.

1 şüpheli daha yakalandı

Öte yandan haklarında yakalama kararı bulunan ancak firari olan 13 şüpheliden birinin daha polis ekiplerince gözaltına alındığı ortaya çıktı. Şüphelilerin ifadelerinin alınmaya başladığı, Dilan ve Engin Polat’ın ise en son ifade vereceği öğrenildi. (DHA)


TIKLAYIN – Gözaltına alınan Dilan Polat “Burası cildime iyi gelmiyor” diyerek vitamin istedi

TIKLAYIN – Dilan Polat’ın sosyal medya hesabından Akşener’e yanıt: Bizi iktidara saldırma nedeni yapmasın

TIKLAYIN – Dilan Polat ve Engin Polat’ın gözaltına alınması sosyal medyada gündem oldu: “Aranızdan kaç kişi bir bakana ulaşıp 3 saatte işini çözdürüyor?”

TIKLAYIN – Murat Ağırel: Dilan Polat ve Engin Polat, kaçmaya hazırlandıkları yönündeki tespitler nedeniyle acil şekilde gözaltına alınmış

TIKLAYIN – Dilan Polat ve Engin Polat sağlık muayenesine götürüldü

TIKLAYIN – Dilan Polat ve Engin Polat gözaltına alındı; çifte hangi suçlamalar yöneltiliyor?

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx