Hayallerinizi Gerçekleştirin: Uçmamızı Sağlayan En İyi Açık Dünya Oyunları

‘Bir süper yeteneğin olsa hangisine sahip olmak isterdin?’ Sorusuna %80’imiz ‘Uçmak!’ diyormuşuz. Resmen hayallerimizi süsleyen bu yeteneği oyun dünyasına taşımamıza izin veren 11 oyuna göz atıyoruz;

1. Hogwarts Legacy

2023’ün başında çıkan Hogwarts Legacy, ister binek ile istersek süpürge ile uçarak dünyayı baştan sona dolaşmamıza izin veriyor. Harry Potter hayranlarının severek oynadığı bu yapım içerisinde uçmak, aynı zamanda bizim nadir seyahat araçlarımızdan birisi konumunda.

2. Saints Row: Gat out of Hell

Chenneme ulaşma hikayesini anlatan Gat out of Hell içerisinde uçmanıza olanak sağlayan kanatlar buluyorsunuz. Bu dev melek kanatlar sayesinde cehenneme bir yolculuk yapacaksınız.

3. Lego oyunlarının çoğu

Tüm oyunları listeye ekleyecek olsak saatler süren bir yazı çıkartmamız gerekiyordu. Bu yüzden işi özetlemek gerekirse; Lego oyunlarının neredeyse hepsinde uçmamıza olanak sağlayan bir sürü karakteri kontrol edebilme şansımız bulunuyor.

4. Grand Theft Auto V

Teknik olarak yetenek sayılmasa bile Grand Theft Auto V içerisinde uçmamızı sağlayabilecek birçok hava aracının olduğunu biliyoruz. İster görev yaparken, ister açık dünyasında gezerken bu araçları kullanmak oldukça eğlenceli.

5. AER Memories of Old

Gökyüzünde uçan adalara ulaşmak için ana karakterimizi bir kuşa dönüştürüyor ve özgürce uçabiliyoruz. Bu yeteneğimiz ile birlikte farklı görevlere gidebiliyor ve hikayeyi yeri geldiğinde şekillendirebiliyoruz.

6. Just Cause 4

Oyun içerisinde yer alan wingsuit ile birlikte uçmak oldukça basit. Kasırgalar ve fırtınalar sayesinde wingsuit’i kullanarak açık dünya içerisinde bir o yana bir bu yana savrulmaya hazır olun.

7. Megaton Rainfall

Belki de kimsenin bilmediği ve duymadığı bir oyun olan Megaton Rainfall, şahsen benim kesinlikle önerdiğim bir yapım. Bir süper kahramanı canlandırıyoruz ve bu karakterimiz, sadece dünya üzerinde değil aynı zamanda gezegenler arası da uçuş sağlayabiliyor.

8. Immortals Fenyx Rising

Yunan Mitolojisini Zelda vari bir temelle birleştiren Immortals Fenyx Rising içerisinde uçmamıza olanak sağlayan kanatlarımız bulunuyor. Bu kanatlar sayesinde kısa süreli olsa bile uçmak gayet mümkün.

9. DC Universe Online

Oynaması ücretsiz olan DC Universe Online içerisinde süper kahraman olup uçmaya hazırlanın! Oyun içerisinde ister iyi isterseniz kötü bir kahraman olarak kendi yolunuzu çizebiliyorsunuz.

10. Prototype

Prototype içerisinde kısa süreliğine olsa da uçmanıza olanak sağlayan bazı süper güçlerinizin olduğunu biliyor muydunuz? Bu yeteneği edindiğinizde ufak mesafeleri uçarak kat edebiliyorsunuz.

11. UNDEFEATED

Ücretsiz olarak oynanabilen UNDEFEATED, bir süper kahramanı canlandırdığımız ve yeteneklerimizle farklı işler yapabildiğimiz bir oyun. Kahramanımız süper güçlü olmasının yanı sıra aynı zamanda uçabiliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx