Hem kiracılar hem ev sahipleri yandı: İstisnası yok

Kira zam sınırının ortadan kalkması ile ev sahipleri kiralara yapacağı zammı hesaplarken hem kiracıları hem ev sahiplerinin belini bükecek bir zam haberi daha geldi.

Ev kiralarına gelen yüzde 60 oranında zam haberinin ardından hem kendi evlerinde oturan ev sahiplerinin hem de kiracıların ödemesi gereken o ücrete yüzde 80 zam geldi. Temmuz’la birlikte hem ev sahipleri hem kiracılar apartman aidatlarını yüzde 80 zamlı ödeyecek.

Apartman aidatlarına gelen devasa zam ise hem kiracıların hem ev sahiplerinin isyan etmesine neden oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerdeki apartman aidatları ise neredeyse kiralarla yarışır hale gelince apartman sakinleri sosyal medyadan tepkilerini dile getirmeye başladı.

Apartman yöneticileri teker teker yeni aidat ücretlerini duyururken hem kiracılar hem ev sahipleri zam kararının geri çekilmesini talep ediyor. Yeni taşınan kiracılar ise taşınmaları ile otomatik olarak apartman aidat ücretlerini de kabul etmiş sayılıyor.

Apartman yöneticileri ise her yıl, asansör bakım ücretleri, apartman bakım ücretleri, dış cephe ve çatı tamiri gibi giderler nedeni ile aidat ücretlerini artırabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx