Herkesin gözü üzerinde… TRT’den Moskova’ya uzanan hayat hikayesi… Kimse koltuğundan edemedi

ODATV-ÖZEL

DenizBank şube müdürü Seçil Erzan’ın “yükselt faizli fon vereceğim” diyerek aralarında Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan ve Muslera’nın yer aldığı onlarca kişiden 44 milyon dolar para aldı.

Ancak kurulan sistem çöktü. Seçil Erzan tutuklandı, futbolcular paralarını alabilmek için dava açtı.
Şikayetçi futbolcular, “sorumluluk sadece şube müdürü Seçil Erzan’da değil, genel müdür Hakan Ateş de yaşanan olaydan sorumludur” dedi.

Odatv, Türkiye’nin gündemi olan olayı ilk günden bu yana tüm ayrıntılarıyla verdi.

“MAAŞI İYİ” DİYEREK BANKACI OLDU

Peki kim bu Hakan Ateş…

Ankara doğumlu olan Hakan Ateş, TED Ankara Koleji ve ODTÜ mezunu…

Bankacılık hayatına başlamadan önce TRT’de seslendirme ve dublaj yapan Hakan Ateş, “Tiyatrocu olmak istiyordum. Ama annem, ‘Oğlum düzgün bir işin olsun, tiyatroyu yine yap. Bak Cüneyt Arkın’a hem doktor hem sanatçı’ diyerek bankacı olmamı istedi” diyerek anlattı.

ÜNLÜ DİZİ DALLAS’I SESLENDİRDİ

TRT radyo tiyatrosunda ve TRT’de yayınlanan Beyaz Gölge, Şeker Kız Candy ve Dallas dizisinde seslendirme yapan Hakan Ateş annesinin bankacı komşusunun aldığı maaşı öğrenmesiyle sektöre girdi.
Hakan Ateş, “Beyaz Gölge” dizisinin önemli karakteri ‘Thorpe’yi seslendirdi. Aynı karakteri daha sonra Yekta Kopan da seslendirmişti.

Hakan Ateş olayı bir TV programında şöyle anlattı: “Bir gün annem geldi komşumuzun bankacı olduğunu ve bir ay tek bir ay çift maaş aldığını duymuş. Ben de böylelikle bankacı oldum.”

GARANTİ BANKASI’NIN MOSKOVA ŞUBESİNİ KURDU

Bankacılığa İş Bankasında başlayan Hakan Ateş, 1993’te Interbank, 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspress’te, 1996 yılında da Garanti Bankası’nın Moskova şubesini kurdu.

DenizBank’ın kuruluşundan itibaren genel müdürlüğünü yapan Hakan Ateş, bankanın kuruluşuyla ilgili de “Ahmet Nazif Zorlu’nun 69 milyon dolara bankacılık lisansı almış. Bana da ‘Bu işi nasıl yaparız’ diye sormak istediğini söyledi. Yemekte buluştuk ve DenizBank’ı kurduk. Hatta logosundaki dümeni de Ahmet Nazif Zorlu çizdi ve ‘logomuz bu olsun’ dedi.”

Banka önce halka arz oldu ardından da 3 kez satıldı. Hakan Ateş tüm satışlardan sonra genel müdürlük görevini sürdürdü.

DenizBank hisseleri Ekim 2004’te halka arz edildi.

2006’da Ahmet Nazif Zorlu DenizBank hisselerinin 3 milyar 250 milyon dolara Fransız ve Belçikalılara satıldı.

DenizBank, 2012 yılında ise Rus sermayesine geçti. Banka son olarak da Dubai kamu bankasına satıldı.

Üç kez dünyaevine giren Hakan Ateş son evliliğini 2022 yılında Denizbank’ta şube müdürü olarak çalışan Demet Tokgöz ile yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx