İtalyan mafyasında değişim. Lüks takım elbiselerden kapüşonlu sweatshirtlere

1900’lerden beri New York’u kasıp kavuran beş mafya grubundan biri olan Gambino ailesinin on üyesi şantaj ve diğer suçlamalardan tutuklandı. Hepsi çıkarıldıkları mahkemede suçsuz olduklarını savundu. Mahkeme aile üyelerinden altısını yüksek kefaletlerle serbest bıraktı. Dikkatleri ise klasik İtalyan şıklığını bir kenara bırakan çete üyelerinin kapüşonlu sweetlerle mahkemeye gelmesi çekti.

Gambino Ailesi’ne en güçlü dönemlerinde yöneten John Gotti ise şıklığıyla hep konuşulan isim olmuştu.

1 MİLYON DOLAR KEFALET
Mahkeme çete üyelerinden Salvatore DiLorenzo 500 bin dolarlık kefalet karşılığında serbest bırakıldı. ABD merkezli Sicilya Mafyası üyeleri 46 yaşındaki Vito Rappa ve ‘Ciccio Amca’ olarak bilinen 46 yaşındaki Francesco Vicari ile ‘Vinny Slick’ olarak bilinen Robert Brooke ve Vincent Minsquero (36), 1 milyon dolarlık kefalet karşılığında serbest bırakıldı. ‘İkiz’ lakaplı 46 yaşındaki Kyle Johnson, ‘Fifi’ lakaplı 57 yaşındaki Angelo Gradilone, Diego ‘Danny’ Tantillo ve Gambino suç çetesinin kaptanı olduğu iddia edilen 52 yaşındaki Joseph Lanni tutuklandı.

Kefaletle serbest bırakılan mafya üyeleri kıyafetleriyle dikkat çekti

Ancak mafya babası Giovanni Gambino ve suç örgütünün ulusal ilgi odağı haline gelmesini sağlayan Carlo Gambino’nun kuzeni ise “Dünya, Amerikan sınırlarına taşan gerçek terör tehditleriyle boğuşurken bu tutuklamalar yanlış öncelik” yorumu yaptı. 1957’den 1976’daki ölümüne kadar ailenin patronu olan Carlo Gambino (Patronların patronu) olarak anılıyordu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx