Kurutucuya attığınız çamaşırlardaki kırışıklıkları engellemek için sıfır maliyetli bir yöntem…

Doğru çözüm sayesinde kırışıksız giysiler: İhtiyacınız olan tek şey kurutucudaki buz küpleri…

Kafanız bulutların arasındayken ve kıyafetlerinizi kurutucuda unuttuğunuzda, kıyafetleriniz kırışıklarla dolu oluyor:

Uygulamanız Gereken Çözüm?

Ancak ütülenmediğinde kıyafetlerin kırışması mümkün değildir. Bu doğru mu? Aslında bunu önlemenin etkili bir çözümü var. Ütü olmadan çamaşırları ütülemek mümkün mü? Görünüşe göre evet, buz küplerini kullanarak basit bir numara uygulayın .

Birkaç vuruşta, ütüyle zaman kaybetmeden, kırışmadan, güzel kıyafetlere sahip olacağız . Uzun süre çamaşır makinesinde kalan, yıkanmış çamaşırları ütülememek için bu çok faydalı ve çok basit işlemi pratikte uygulayabiliriz. Buruşuk kıyafetleri kurutucuya koyun ve ardından bir buz sepetine 3 veya 4 buz küpü koyun . Buzla aşırıya kaçmayın, dört küp fazlasıyla yeterli.

Peki bu teknik neden geçerlidir? Çünkü buz, kumaşı ütülemek için yeterli buhar oluşturmanıza olanak tanır ve bu da kırışık kısımları ortadan kaldırır. Diğer şeylerin yanı sıra, tavsiye sepeti çok fazla doldurmamanızdır çünkü bir buhar odası oluşturmak için gerekli alanı bırakmanız gerekir . Giysiler ve buz küpleri kurutucuya yerleştirildikten sonra kurutma işlemine başlayabiliriz.

Kurutma döngüsü en az çeyrek saat boyunca yüksek sıcaklığa ayarlanmalıdır . Buz eridikçe buhar oluşturarak giysilerin kumaşlarını otomatik olarak ütüler. Döngü tamamlandıktan sonra, çamaşırları makineden çıkarın, sallayın ve ardından düzgünce katlayın .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx