Microsoft Teams Görüntülü Görüşmelerde Arka Planı Düzenleme Desteğine Kavuştu

Microsoft, Teams çevrimiçi toplantı ve ortak çalışma araçları için bir dizi yeni özelliğin kısa süre içinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Bahsedilen özelliklerden biri, çevrimiçi bir toplantı sırasında kamera karşısında bir kişinin arka planını değiştirmesine ve dekore etmesine olanak tanıyor. Şirket bugün bu özelliği tüm Teams ve Microsoft 365 aboneleri için kullanıma sunuyor.

Şirket blog gönderisinde yeni gelen özellikle alakalı şu yorumlarda bulundu:

“Teams Premium kullanıcısı olarak artık gerçek hayattaki ortamınızı zenginleştirmek ve kamerayı kullanırken toplantılarınız için kişiselleştirilmiş bir atmosfer yaratmak için yapay zekadan yararlanma seçeneğine sahipsiniz.”

Çevrimiçi görüntülü toplantı öncesinde veya sırasında arka planınızı değiştirmek ve dekore etmek istiyorsanız Efektler ve Avatarlar seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca video efektleri seçeneğiyle arka planı düzenleyebilirsiniz.

Arka plan ayarlama sekmesinden bir tema seçip arka plan oluştur seçeneğini kullanarak görüntülü görüşme sırasında arka plana dekorasyon koyabilirsiniz.

Şu anda bu yeni özellik Teams Genel Önizleme veya Microsoft 365 Hedefli Sürüm kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Yönetici hesabına sahipseniz istemcinizi Genel Önizleme kanalı olarak ayarlamanız gerektiğini unutmayın.

Microsoft, yeni özel arka plan dekorasyonu özelliğinin Teams Premium kullanıcıları için genel olarak 2024’ün başlarında kullanıma sunulacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx