Özel’den Bahçeli’ye Atatürk yanıtı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı ‘Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ (ÇEDES) projesi, son olarak İzmir’de Menemen Müftülüğü’nün ilköğretim öğrencilerine yaptırdığı belirtilen mezar ziyareti nedeniyle eleştiriliyor.

Menemen’de Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın şehit edildiği ayaklanmaya katılması nedeniyle yargılanarak ceza alan Esad Erbilli’nin mezarına müftülük tarafından ilköğretim öğrencilerinin götürülmesi kamuoyunda büyük tepkiye yol açtı.

“KUBİLAY’IN KATİLİNİN MEZARINA GÖTÜRDÜLER”

Seçim gezilerine devam eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Soma’daki mitingde ÇEDES projesi ve söz konusu ziyareti eleştirdi. Bu projenin tehlikeli olduğunu vurgulayan Özel, şöyle konuştu:

– ÇEDES diye bir proje var. Laikliğe karşı, Atatürk’e karşı ne kadar adam varsa hepsi ÇEDES’i savunuyor, biz de bu projenin kadar tehlikeli olduğunu söylüyoruz. Ne oldu biliyor musunuz? Daha dün İzmir il müftüsü ÇEDES projesi kapsamında küçücük çocukları aldı ve bir mezar ziyaretine götürdü. Kimin mezarına götürdü biliyor musunuz? Esad Erbilli’nin mezarına götürdü. Esad Erbilli kim, Menemen’de asteğmen Kubilay’ı katledip, kafasını kesip Menemen’de gezdirenler var ya onların içinde olup da yaşı yüksek olduğu için infaz edilmeyip müebbet hapse çarptırılan, suçu sabit olan Kubilay’ın katilinin mezarına çocukları götürmüşler.

BAHÇELİ’YE YANIT: ATATÜRK BİZİM İÇİN ÖLMEDİ

– Şimdi bütün Atatürkçülerden sadece CHP’lilerden değil, MHP’liler diyor ‘biz de Atatürk’ü seviyoruz’, AK Parti seçmeninin içinde Atatürk sevgisi olan yok mu, çok. Herkese diyoruz ki bakın kardeşim ‘bunlar gemi azıya’ aldılar. Asteğmen Kubilay’ın kafasını kesen adamın mezarına çocuğu götürenlerden bu memlekete fayda gelmez. Ben diyorum Atatürk bize bunu öğütlüyor bana diyorlar ‘sen Atatürk’le nasıl konuşuyorsun, Atatürk öldü’. Devlet Bahçeli’ye söyledim. Atatürk, Devlet Bahçeli için öldü ama bizim için ölmedi buramızda yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx