Son dakika ihaleleri: Kılıçdaroğlu evlatlarının maharetleri

Bakırköy Belediyesi’nin, 10 Ocak 2024 tarihinde düzenlediği, “Bakırköy İlçe Sınırları İçerinde İdare ve Yüklenici Malı İle Muhtelif Cadde ve Sokaklarda Asfalt, Tretuvar, Taş Kaplama Bakım Onarım Ve Yenileme İşi” ihalesinin sonucu belli oldu. İhaleye tek geçerli teklif veren, Ayasal İnşaat San. ve Tic. A.Ş. firması aldı. İhaleyi 94 milyon 237 bin 650 TL’ye alan firma, 22 Ocak 2024 tarihinde Bakırköy Belediyesi ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre işin süresi 26 Ocak 2024 – 22 Ağustos 2024 tarihleri arasını kapsıyor.

Bakırköy Belediyesi’nin geçen yıl nisan ayında, aynı ad altında düzenlediği ihaleyi de Ayasal firması, 79 milyon 708 bin 900 TL’ye almıştı. Geçen yılki ihalenin süresi 27 Şubat 2024 tarihinde dolacak.

FİRMA TUNCELİ’DE KURULDU İSTANBUL’A GÖÇ ETTİ

Bakırköy Belediyesi’nden bugüne kadar 7 ihale alan Ayasal firması 1997’de Tunceli’de kuruldu. 2000’de şirket merkezini İstanbul’a nakleden firma, İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Ali Çelik üzerine kayıtlı. İstanbul’daki ilk adresi Bakırköy olan firma, daha sonra yaptığı adres değişikliği ile Esenyurt’a taşındı. Aynı dönemde Bülent Kerimoğlu da Esenyurt’ta hem ticari hem de siyasi faaliyette bulunmuştu.

Firma Bakırköy Belediyesi’nden ilk ihalesini, Kerimoğlu’nun ilk kez seçildiği 2014 yılında, seçimlerden 4 ay sonra almıştı. İkinci ihaleyi ise birinci ihaleden bir ay sonra, eylül ayında aldı.

Bakırköy Belediyesi 2016 yılında, ilçe genelindeki yılbaşı süslemeleri ihalesini de, 18 milyon 332 bin 567 TL’ye Ayasal firmasına vermişti.

BATTAL İLGEZDİ DE SON DAKİKA İHALESİ YAPTI

Üç dönemdir CHP’den Ataşehir Belediye Başkanlığı yapan Battal İlgezdi, bu seçimde aday gösterilmedi. İlgezdi, bunun üzerine seçime 61 gün kala içinde Ataşehir Belediyesi’ne ait salonların da bulunduğu AVM’yi 520 milyon TL’ye satışa çıkarmıştı.

Aday yapılmayan İlgezdi “Yok artık” dedirtti. Giderayak satış: 520 milyon liraSiyaset

Berna Kılıç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx