SÖZCÜ’nün haberi TBMM gündeminde

Cem YILDIRIM/ANKARA

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde 3 bin metrekarelik alanın 6 bin 500 liraya AKP’li Adıyaman Samsat Belediyesine kiralanması tepki yarattı. CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan kiralanan arazi önünde açıklama yaptı.

Samsat Belediyesi’nin araziyi 6 bin 500 TL’ye kiraladığını hatırlatan Umut Akdoğan, “Adıyaman’daki CHP’li Gölbaşı Belediyesi buraya 65 bin lira verse kiralanır mıydı?” diye sordu.

Akdoğan, “Samsat Belediyesi bu arazide hangi sosyal faaliyette bulunacak. Herhangi bir Samsatlının bundan haberi var mı? Burası da tarikatlara, cemaatlere peşkeş çekiliyor. Din kisvesi adı altında kamunun bütçesinden çalınıyor, alavere, dalavere bitmiyor” dedi.

“KİRALIK ODA FİYATI”

AOÇ’nin olduğu bölgedeki konutlarda kiralık oda fiyatlarının bile daha fazla olduğunu belirten CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, şunları söyledi:

– 6 bin 500 lira kiraya daire yok. Sizde hiç mi vicdan, merhamet yok? Soygun yapıyorsunuz, gece uykularınız kaçmıyor mu? Ankara’ya gelen bir öğrenci bu paraya ev kiralayamıyor, odayı zor kiralıyor. Utanmadan 3 dönüm araziyi 6 bin 500 liraya kapatmışlar.

“SOYULUYOR, HANÇER SAPLANIYOR”

– AOÇ emanettir, cumhuriyettir, tarımdır, mirastır. Daha önce de Ankapark ile hançer sapladılar. Burada Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı vardı onu da söküp götürdüler. AOÇ’nin Genel Müdürü AOÇ’yi soyuyor.

– Samsat Belediyesi’ne yaptığı kiralama rezilliktir. SÖZCÜ Gazetesi’nin değerli muhabiri Veli Toprak, Belediye Başkanı’nı arıyor bu araziyi soruyor. Başkan da ‘Sosyal tesis, 6 bin 500 lira kira enflasyon oranında artıyor’ diyor, komedi oynuyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx