Uzman Görüşü: Alınacak ve HODL Edilecek En İyi 3 Altcoin!

Piyasa koşulları şu anda biraz zorlu. Bitcoin düşüş yörüngesinde ilerliyor. Çoğu alternatif düşüşte. Bazıları çok ama çok düştü. Bu ortamda AltcoinBuzz ekibinden kripto uzmanı Stu L. kayıpların bazılarını telafi edebilecek bazı altcoin mücevherlerine dikkatleri çekiyor.

İlk sıradaki altcoin: ChainGPT (CGPT)

ChainGPT’nin çok fazla yardım sunduğunu görebilirsiniz. Kullanımı kolay bir SDK’ya ve API erişimine de sahipler. Bu, geliştirici ekipleri için erişimi kolay ve sorunsuz hale getiriyor. O zaman en iyi ama en küçümsenen özelliklerinden biri ChainGPT Launchpad. Bununla birlikte, yalnızca yapay zekayı değil, DePIN, Merkezi Olmayan Sosyal veya diğer Web3 projelerini de kitle fonlaması yapabilirsiniz.

Platformun sunduğu tüm harika araçlar için piyasa değeri beklediğinizden daha düşük. Mevcut piyasa değeri 0,20 doların altında, 80,2 milyon dolar. Bunun üzerinde çalışacak çok yer var. Toplam arzın yaklaşık yarısı, 998 milyonun 489 milyonu dolaşımda. Yakın zamanda ele aldığımız Omnia Protocol, ChainGPT’nin sahip olduğu IDO ve kuluçka projeleri arasında yer alıyor. ChainGPT’nin CGPT token’ı son 12 ayda %65 artış gösterdi. Buna rağmen altcoin geçtiğimiz ay %23’lük bir düşüş yaşadı. Bu, özellikle 2024’te şimdiye kadar çoğu altcoin projesinin dayandığından çok daha iyi.

İkinci sırada Hivemapper (HONEY) var

Bu altcoin mücevherlerinden ikincisi Hivemapper. Web3’ün Google Maps’i. Şimdiye kadar. Hivemapper Solana’da ve konum konusunda rekabet etmek isteyen diğer herkese karşı büyük bir avantaja sahipler. DePIN olsun ya da olmasın. Dünyadaki tüm yolların %19’unun haritasını çıkardılar. Birçok kişi Solana’yı kesinlikle bir shitcoin veya memecoin ağı olarak görüyor. Hatta bir VC ağı olarak. Ancak Hivemapper gibi bir proje için Solana’nın VC etkisi nedeniyle algılanan merkeziyetsizlik eksikliği bir avantaj. Protokolün kendisi 143.000’den fazla katılımcıyla ademi-merkezi yapıda.

Hivemapper’ın yerel HONEY tokenı 0,08 dolardan el değiştiriyor. Altcoin, 133 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu, düşük değerlerin üst sınırında olabilir. Ancak, biz yine de seviyoruz. HONEY son 3 ayda %60 ve son 30 günde %18 değer kaybetti. Yine de, bu satış hareketiyle bile, HONEY geçen yıl hala % 378 arttı. Bu da onu yılın en iyi meme coin dışı performans gösterenlerinden biri haline getirdi. Hivemapper’ın son zamanların en yüksek seviyesi olan 20 senti yeniden yakalayabileceğini ve sahipleri için 2,5 kat getiri sağlayabileceğini düşünüyoruz.

Son sıradaki altcoin: ClearPool (CPOOL)

Ve RWA sektöründe, bu altcoin mücevherlerinin sonuncusu Clearpool’a sahibiz. Web sitesinin ön tarafında ne yaptığı yazıyor. Merkezi olmayan bir kredi pazarı. Prime ağı kurumlar için. KYC ve AML kontrolleri ve kurumların mevzuata uygunluk için ihtiyaç duyduğu diğer şeylerle birlikte. İzinsiz borç verme, yalnızca bir kurumsal borçlu ile eşleşen bir likidite havuzudur. Buradaki borçlular arasında, Avalanche üzerinden 7 günde bir ödenecek %21 APR ile USDC ödünç alan fiat on-ramp Banxa da yer alıyor. Yani müşterilerinin banka kartı ya da Google Pay ile yaptıkları kripto kart alışverişlerini fonlamak için Clearpool’u bir kredi limiti olarak kullanıyorlar. Oldukça havalı. Banxa havuzu da dahil olmak üzere bu havuzlardan bazıları KYC gerektirirken diğerleri gerektirmiyor.

17 sentlik CPOOL tokenının piyasa değeri 103 milyon dolar. Devam etmesini beklediğimiz büyük bir yükselişte. CPOOL son 30 günde %44, son 3 ayda %100 ve son 12 ayda %692 artış gösterdi. Sadece eziyorlar ve çoğu kişi bunu fark etmeye başlıyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx