Uzman Görüşü: Şans İçin Yeni Yıla Bu 3 Altcoin İle Girilir!

Yılbaşı yaklaşırken, sektörün temsilci varlığı Bitcoin’in 43.000 dolar fiyat eşiğinin üzerinde seyrediyor. Altcoin’lerin çoğunlukla onu takip etmesiyle piyasada heyecan artıyor. Kripto uzmanı Ana Zirojevic, yatırımcıların paralarını sadece şampanya ve havai fişeklere değil, aynı zamanda büyük potansiyele sahip kripto varlıklara harcamaya meyilli olmaları halinde yeni yılda harika fırsatlar sunacağını öngördüğü 3 altcoin seçti.

Listenin ilk sırasında Shiba Inu (SHIB) var!

Analist, Jake Wujastyk’ın yaptığı analize göre, Shiba Inu (SHIB) kısa süre önce bir çıkış yaptı. Böylece, son günlerde işlem hacminde önemli bir artışa tanık oldu. Bu sayede daha geniş kripto rallisine katılan bir başka büyük ‘köpek parası’ haline geldi.

SHIB fiyat hareketi analizi. Kaynak: Jake Wujastyk

Bu arada, Shiba Inu basın saatine göre 0,000009957 fiyattan el değiştiriyordu. Altcoin, gün içinde %4,26’lık bir artış kaydetti. Ayrıca meme coin’i haftalık grafiğinde %19,36’lık önemli bir kazanç elde etti. Son verilere göre SHIB geçtiğimiz ay boyunca %20’nin üzerinde bir ilerleme kaydetti.

Shiba Inu 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sıradaki altcoin: XRP (XRP)

Bitcoin’in yükselişinden sonra XRP’nin fiyat hareketine ilişkin duygular düşük kaldı. Bununla birlikte, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki mahkeme salonu açmazının merkezinde yer alan token güç göstermeye devam etti. CoinsKid takma adlı analist, altcoin için 1,13 dolara ulaşacak yukarı yönlü bir hamle bekliyor.

Bu arada, XRP tokenı şu anda 0,6452 dolardan işlem görüyordu. Bu da 8 Aralık’ta alınan en son grafiklerde gösterdiği gibi, gün içinde %2,14’lük bir kazanç anlamına geliyor. Ayrıca altcoin, hafta boyunca %5,52’lik bir artış kaydetti. Ay boyunca ise %7,12’lik bir düşüş gördü.

XRP 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sırada orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) geliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu döngüde harekete geçen bir diğer meme-coin ise Dogecoin (DOGE) oldu. Dogecoin, 6 Aralık’ta sadece onuncu doğum gününü kutlamakla kalmadı, güçlü bir artış da kaydetti. Bu hamlesinde analist Jake Wujastyk’ın daha önce belirlediği 0,10 dolarlık fiyat hedefini de tutturdu. Ardından analist altcoin için 0,19 dolarlık başka bir hedef belirledi.

DOGE fiyat hareketi analizi. Kaynak: Jake Wujastyk

Bu arada Dogecoin, son 24 saat içerisinde %3,4lük bir artış yaşadı. Basın zamanında altcoin 0,09764 dolardan işlem görüyordu. Bunun yanında DOGE, önceki yedi günde değerini %16 artırmayı başardı. Ayrıca, geçtiğimiz ay boyunca %30,56’lık bir ilerleme kaydetti.

DOGE 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*