Microsoft, Video Düzenleme Aracı Clipchamp’e Gelecek Yeni Özellikleri Duyurdu

Microsoft, 2021’de kullanımı kolay web tabanlı bir video düzenleme aracı olan Clipchamp’ı satın aldığını duyurmuştu. O zamandan bu yana Clipchamp aracı Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelik planının bir parçasıydı. Şirket yakın zamanda aracı Microsoft 365 Ticari plana ekledi ve Xbox oyun konsolu video kayıtlarını uygulamaya aktarma desteği ekledi.

Şirket, Microsoft 365 Insider blogunda yaptığı bir güncellemede, Clipchamp’e yakın zamanda eklenen veya yakında eklenecek bir dizi yeni özelliği duyurdu. Yeni gelecek özelliklerden biri Otomatik Oluşturma olarak adlandırılıyor. Ayrıca Clipchamp’ın web sitesinde bu yapay zeka tabanlı özellik hakkında daha fazla bilgi bulunuyor.

Yapay zeka destekli yeni özellik hakkında ise şunlar belirtiliyor:

“Fotoğraflarınızı ve videolarınızı yükleyin, bir video stili seçin ve yapay zekamızın profesyonel görünümlü bir video oluşturmasına izin verin. Hayatınızdaki olaylardan, seyahatlerinizden veya tatil sezonunuzdan anılarınızı sosyal medyada öne çıkan videolara dönüştürün.”

Clipchamp’ta ayrıca yeni bir içerik kitaplığı sekmesi de bulunuyor. Yeni kitaplık sekmesi kullanıcıların videolara eklemek üzere hem ücretsiz hem de premium mağazalardan stok içeriği bulmalarına yardımcı olacak. Ayrıca sekme kategorilere göre ayrılmış içeriğin yanı sıra mevcut trend ve son kullanılan içerikleri de içeriyor. Kullanıcılar ayrıca tatil temalı videolar, resimler veya ses klipleri gibi bulmak istedikleri belirli içerikleri de burada bulabilirler.

Aralık ayının başlarından itibaren Microsoft, kişisel hesaplar için Clipchamp kullanıcılarının videolarında 30 dakikaya kadar sesli seslendirme kaydetmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

Tüm bunlara ek olarak kişisel hesap kullanıcıları artık seslendirme için yapay zeka tabanlı metinden konuşmaya özelliğini de kullanabilecekler. Kullanıcılar uygulama içerisinden söz konusu yapay zeka sesinin dilini, sesini, duygusunu ve vurgulamaları da değiştirebilecekler. Şu anda kişisel hesaplar için kullanılan bu özellik 2024’ün başlarında ticari hesaplar için de aktif olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx